Americká banka Citigroup zvýšila zisk o více než pětinu

Americký finanční ústav Citigroup v loňském posledním čtvrtletí zvýšil zisk o více než pětinu na 2,6 miliardy dolarů (52,5 miliardy Kč). Třetí největší bance v USA k lepšímu výsledku pomohlo omezení výdajů a také snížení rezerv na ztrátové hypoteční úvěry. Výsledky ale zaostaly za očekáváním analytiků.

 Centrála Citigroup v Londýně (ilustrační foto)
16.1.2014 19:22   |  

Upravený čtvrtletní zisk na akcii dosáhl 82 centů, zatímco ve stejném čtvrtletí předchozího roku činil 69 centů. Čistý zisk banky počítaný podle amerických účetních standardů GAAP se více než zdvojnásobil na 2,69 miliardy dolarů; ve stejném období před rokem hospodaření zasáhly odpisy v souvislosti s reorganizací a propouštěním.

Analytici v anketě agentury Bloomberg v průměru očekávali, že banka zisk na akcii zvýší na 92 centů.

Výsledkovou sezónu velkých bank v USA v úterý zahájila největší americká banka JPMorgan, které čistý zisk v loňském posledním čtvrtletí klesl o více než sedm procent na 5,3 miliardy dolarů. Americká investiční banka Goldman Sachs dnes oznámila, že jí čistý zisk ve stejném čtvrtletí klesl o více než pětinu.


Čtěte také:

Čtvrtletní zisk americké banky Citigroup stoupl o 26 procent

Americké banky krátí rizikové operace

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web