Americká banka Morgan Stanley prudce zvýšila čtvrtletní zisk | E15.cz

Americká banka Morgan Stanley prudce zvýšila čtvrtletní zisk

Americká banka Morgan Stanley prudce zvýšila čtvrtletní zisk
Morgan Stanley
• 

ČTK

Zisk americké banky Morgan Stanley v loňském čtvrtém čtvrtletí prudce stoupl na 920 milionů dolarů (přes 22 miliard korun). O rok dříve činil jen 36 milionů dolarů. Za zlepšením je podle banky hlavně pokles výdajů na právní zastoupení. Výsledek ale i tak výrazně zaostal za očekáváním analytiků v anketě agentury Reuters.

Pokles výdajů na právní spory bance ve čtvrtletí kompenzoval prudký propad příjmů divize pro obchodování s dluhopisy, měnami a komoditami. Výsledky této divize negativně ovlivnila neklidná situace na trzích, ke které přispěly například i klesající ceny ropy a politické nejistota v Řecku.

„Rok 2014 jsme zakončili ve výrazně lepším stavu, než v jakém jsme do něj vstoupili. Dosáhli jsme dobrých výsledků v několika divizích, ačkoli celkový výkon ovlivnily nepříznivé podmínky na trzích ve čtvrtém čtvrtletí,“ uvedl ve výsledkové zprávě předseda správní rady a generální ředitel podniku James Gorman.

Příjmy z obchodování s dluhopisy, měnami a komoditami se ve čtvrtém čtvrtletí propadly o více než 80 procent na 133 milionů dolarů. Náklady na právní zastoupení klesly na 284 milionů z 1,4 miliardy dolarů před rokem.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!