Americká banka Morgan Stanley prudce zvýšila čtvrtletní zisk

Zisk americké banky Morgan Stanley v loňském čtvrtém čtvrtletí prudce stoupl na 920 milionů dolarů (přes 22 miliard korun). O rok dříve činil jen 36 milionů dolarů. Za zlepšením je podle banky hlavně pokles výdajů na právní zastoupení. Výsledek ale i tak výrazně zaostal za očekáváním analytiků v anketě agentury Reuters.

Morgan Stanley
20.1.2015 14:38   |  

Pokles výdajů na právní spory bance ve čtvrtletí kompenzoval prudký propad příjmů divize pro obchodování s dluhopisy, měnami a komoditami. Výsledky této divize negativně ovlivnila neklidná situace na trzích, ke které přispěly například i klesající ceny ropy a politické nejistota v Řecku.

„Rok 2014 jsme zakončili ve výrazně lepším stavu, než v jakém jsme do něj vstoupili. Dosáhli jsme dobrých výsledků v několika divizích, ačkoli celkový výkon ovlivnily nepříznivé podmínky na trzích ve čtvrtém čtvrtletí,“ uvedl ve výsledkové zprávě předseda správní rady a generální ředitel podniku James Gorman.

Příjmy z obchodování s dluhopisy, měnami a komoditami se ve čtvrtém čtvrtletí propadly o více než 80 procent na 133 milionů dolarů. Náklady na právní zastoupení klesly na 284 milionů z 1,4 miliardy dolarů před rokem.


Čtěte také:

Zisk Goldman Sachs ve čtvrtletí klesl i kvůli dluhopisům

Zisk největší ruské banky Sberbank výrazně klesl téměř o čtvrtinu

Velké banky obnovují růst zisků. Nejvíc vydělala UniCredit Bank

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Komentář: Jaromír Nohavica selhává jako osobnost

Komentář: Jaromír Nohavica selhává jako osobnost

Jaromír Nohavica nikdy nezaváhal jít s davem. I když měl v průběhu let několikrát možnost upozornit na nedostatky společnosti, rozhodl se je ještě prohloubit. více

Mobilní web