Americká pojišťovna Aetna kupuje konkurenta za 37 miliard dolarů

Americká zdravotní pojišťovna Aetna převezme konkurenční pojišťovnu Humana za zhruba 37 miliard dolarů (906 miliard korun). O prodeji se spekulovalo od května, kdy se objevily zprávy, že o pojišťovnu má kromě Aetny zájem i další pojišťovna Cigna Corporation. Aetna to ve svém aktuálním prohlášení potvrdila. Akvizici ještě potřebuje souhlas regulačních úřadů a akcionářů.

 historická budova pojišťovny Aetna v Hattfordu
3.7.2015 10:40   |  

Aetna za jednu akcii svého domácího konkurenta zaplatí 230 dolarů, což představuje prémii 23 procent oproti čtvrteční ceně akcie na burze. Transakci chce uskutečnit částečně v hotovosti a zbytek pomocí vlastních akcií.

Na pojišťovnickém trhu v USA probíhá vlna konsolidace mezi největšími hráči v odvětví. Jiná americká zdravotní pojišťovna Cigna nedávno odmítla nabídku na převzetí větším konkurentem Anthem za 47 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu korun). Vedení společnosti prohlásilo, že tato nabídka není v nejlepším zájmu akcionářů.


Čtěte také:

Britská Aviva koupí životní pojišťovnu Friends Life

Triglav v Česku mění majitele, povede jej exšéf České pojištovny

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Eurokomisařka Bieńkowská vyzvala Volkswagen k odškodnění zákazníků v Evropě

Eurokomisařka Bieńkowská vyzvala Volkswagen k odškodnění zákazníků v Evropě

Eurokomisařka pro vnitřní trh Elžbieta Bieńkowská dnes vyzvala německý automobilový koncern Volkswagen, aby za skandál kolem manipulací s emisemi naftových vozů odškodnil rovněž… více

Komerční prezentace
Mobilní web