Americká pojišťovna Aetna kupuje konkurenta za 37 miliard dolarů

Americká zdravotní pojišťovna Aetna převezme konkurenční pojišťovnu Humana za zhruba 37 miliard dolarů (906 miliard korun). O prodeji se spekulovalo od května, kdy se objevily zprávy, že o pojišťovnu má kromě Aetny zájem i další pojišťovna Cigna Corporation. Aetna to ve svém aktuálním prohlášení potvrdila. Akvizici ještě potřebuje souhlas regulačních úřadů a akcionářů.

 historická budova pojišťovny Aetna v Hattfordu
3.7.2015 10:40   |  

Aetna za jednu akcii svého domácího konkurenta zaplatí 230 dolarů, což představuje prémii 23 procent oproti čtvrteční ceně akcie na burze. Transakci chce uskutečnit částečně v hotovosti a zbytek pomocí vlastních akcií.

Na pojišťovnickém trhu v USA probíhá vlna konsolidace mezi největšími hráči v odvětví. Jiná americká zdravotní pojišťovna Cigna nedávno odmítla nabídku na převzetí větším konkurentem Anthem za 47 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu korun). Vedení společnosti prohlásilo, že tato nabídka není v nejlepším zájmu akcionářů.


Čtěte také:

Britská Aviva koupí životní pojišťovnu Friends Life

Triglav v Česku mění majitele, povede jej exšéf České pojištovny

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze Video

Šéf britských labouristů Jeremy Corbyn vytvořil video, na kterém sedí na podlaze ve vlaku z Londýna do Newcastlu. Neměl si kam sednout, tvrdí a žádá zestátnění dopravce Virgin… více

Mobilní web