Americké bondy vynášejí víc než evropské. Až šestkrát

Amerika je pro investory nejzajímavější od počátku tisíciletí. Alespoň pro konzervativní hráče sázející na dluhopisy. Propast mezi výnosem zámořských a evropských bondů se totiž v některých případech prohloubila na patnáctileté dno.

Ilustrační foto
6.3.2015 12:25   |  

Zatímco tak investoři na desetiletém dluhopisu německé vlády ročně vydělají kolem třech desetin procenta, americké bondy vynášejí šestkrát tolik. Podle expertů za tím stojí v první řadě o poznání větší růstové šance zámořské ekonomiky.

„Vzkaz, který posílají dluhopisové trhy, je jasný. Minimálně pro příštích pár let bude ekonomika eurozóny vůči Americe růstově ztrácet,“ uvádí Larry Milstein z newyorské firmy R.W. Pressprich & Co. Podle něho jsou odlišné růstové vyhlídky i důvodem opačného nastavení měnových politik v obou regionech.

„Eurozóna měnovou politiku uvolňuje, kdežto Ameriku čeká pravý opak. Evropská centrální banka je oproti svému americkému protějšku o pár let pozadu,“ dodává Milstein.

ECB vyluxuje trh

Rozdíly ve výnosech prý dále porostou, a to spolu se spuštěním dluhopisových nákupů Evropskou centrální bankou (ECB). „ECB vyluxuje z trhu všechny nové dluhopisy minimálně během příštího roku, a výnos evropských dluhopisů tak dál propadne. Jelikož investoři budou hledat výdělkovou spásu za mořem, poklesnou i výnosy amerických bondů,“ soudí Thomas Roth z americké pobočky banky Mitsubishi.

Krom přímého výnosu z dluhopisů byl pro neamerické investory magnetem i sílící dolar. Euro proti dolaru za poslední rok oslabilo takřka o 18 procent, a násobně tak zvýšilo výnosy z dolarových aktiv těch z investorů, kteří výtěžek následně konvertovali do eura. Po započtení měnového výnosu se tak sázka na americké dluhopisy ukázala v posledním roce jako zlatý důl, když investoři inkasovali i víc jak desetiprocentní zisky.


Čtěte také:

Výnosy amerických dluhopisů rostou

Největší taháky investorů: americké akcie a bondy rozvíjejících se zemí

Fed se vzdaluje uvolněné měnové politice. Dluhopisy bude skupovat rychleji

Autor: Jaroslav Bukovský

Komentáře

Čtěte také

Seznam zdvojnásobí investice do TV Stream. Chystá 60 premiér týdně

Seznam zdvojnásobí investice do TV Stream. Chystá 60 premiér týdně

Internetová televize Stream TV provozovaná vyhledávačem Seznam.cz hodlá letos navýšit peníze na původní tvorbu. Ještě na jaře server ohlásil zvýšení investic o padesát procent,… více

Komerční prezentace
Mobilní web