Americké úřady zabavily nejvíce bitcoinů v historii

Americké úřady zabavily údajnému majiteli webového nákupního portálu Silk Road internetovou měnu bitcoin v hodnotě 28 milionů dolarů (přes 520 milionů korun). Informoval o tom dnes list The Guardian na svých internetových stránkách.

Ilustrační foto
26.10.2013 16:46   |  

Portál Silk Road, jehož prostřednictvím bylo možné obstarat prakticky cokoli, včetně ilegálních drog, jako je heroin nebo kokain, nebo vraždy na objednávku, úřady začátkem měsíce uzavřely.

Zároveň zatkly jeho údajného majitele Rosse Williama Ulbrichta, ten však jakoukoliv vinu popírá. Podle listu The Guardian úřady zabavily 144 336 bitcoinů, které nalezly na Ulbrichtově počítačovém hardwaru. Údajně jde o největší množství bitcoinů, jaké kdy bylo zabaveno.

Prokuratura obvinila Ulbrichta z obchodování s drogami, hackerství a praní špinavých peněz. Portál Silk Road za dobu působení od roku 2011 údajně vydělal miliardu dolarů. K nákupům na tomto portálu se ve velké míře používaly právě bitcoiny.

Tuto měnu vytvořil v roce 2009 anonymní vývojář používající pseudonym Satoši Nakamoto. Je navržena tak, aby ji nikdo nemohl jakkoli ovlivňovat, tedy ani vlády a centrální banky. Začátkem srpna uznal soudce amerického federálního soudu v Texasu tuto měnu za legitimní platidlo.


Čtěte také:

FBI si vyšlápla na drogové internetové tržiště Silk Road

Baidu přijímá platby v Bitcoinech, cena měny letí vzhůru

Bitcoinový průkopník. V Bratislavě bude jeden z prvních bankomatů


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Zátěžové testy bank: u dna skončily UniCredit, Société Générale i Erste

Zátěžové testy bank: u dna skončily UniCredit, Société Générale i Erste

Většina evropských bank by obstála i za velmi hluboké recese, některé ale i tak budou muset posílit kapitál. Ukázaly to výsledky zátěžových testů, které zveřejnil Evropský… více

Mobilní web