AnaCap podal novou žádost o převzetí české Banco Popolare

7.2.2011 18:57   |  

Investiční fond AnaCap Financial Partners, který se specializuje na investice v oblasti finančních služeb, předložil České národní bance (ČNB) druhou žádost o ovládnutí české pobočky Banco Popolare.

„Pokud dostaneme souhlas k ovládnutí Banco Popolare Česká republika, jedním z prvních kroků bude zdvojnásobení základního kapitálu banky,“ uvedla tiskový mluvčí fondu Amber Hilkene. Ten v současné době činí 1,1 miliardy korun. Podobný model se společnosti již osvědčil při převzetí britské banky Ruffler Bank.

AnaCap podal žádost o převzetí banky již v minulém roce, tu ale ČNB na koci loňského roku zamítla. Společnost proto svou novou žádost důkladně přepracovala.

Fond uvažuje o dalších investicích na českém trhu, podrobnosti ale neuvedl.

Banco Popolare ČR, která je součástí italské skupiny Banco Popolare Societá Cooperativa, za první tři čtvrtletí loňského roku vykázala ztrátu necelých 69 milionů korun. Na český trh vstoupila převzetím IC banky v roce 2007.

Autor: bru

Komentáře

Čtěte také

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce vybudovat druhý plot podél své hranice se Srbskem. Podle oznámil to maďarský premiér Viktor Orbán. Předpokládá, že druhá bariéra pomůže posílit obranu před možným… více

Mobilní web