AnaCap podal novou žádost o převzetí české Banco Popolare

7.2.2011 18:57   |  

Investiční fond AnaCap Financial Partners, který se specializuje na investice v oblasti finančních služeb, předložil České národní bance (ČNB) druhou žádost o ovládnutí české pobočky Banco Popolare.

„Pokud dostaneme souhlas k ovládnutí Banco Popolare Česká republika, jedním z prvních kroků bude zdvojnásobení základního kapitálu banky,“ uvedla tiskový mluvčí fondu Amber Hilkene. Ten v současné době činí 1,1 miliardy korun. Podobný model se společnosti již osvědčil při převzetí britské banky Ruffler Bank.

AnaCap podal žádost o převzetí banky již v minulém roce, tu ale ČNB na koci loňského roku zamítla. Společnost proto svou novou žádost důkladně přepracovala.

Fond uvažuje o dalších investicích na českém trhu, podrobnosti ale neuvedl.

Banco Popolare ČR, která je součástí italské skupiny Banco Popolare Societá Cooperativa, za první tři čtvrtletí loňského roku vykázala ztrátu necelých 69 milionů korun. Na český trh vstoupila převzetím IC banky v roce 2007.

Autor: bru

Komentáře

Čtěte také

Babišovy ryby v sobě měly moc vody, zastavila je veterinární správa

Babišovy ryby v sobě měly moc vody, zastavila je veterinární správa

Veterináři zastavili dvě zásilky dovozových mražených rybích výrobků, obsahovaly více vody, než obsahovat měly. Šlo o 47,5 tuny pangasia z Vietnamu a 8,2 tuny obalovaného filé z… více

Komerční prezentace
Mobilní web