Analytici MF našli v Rakousku 135 milionů z kauzy ProMoPro

18.2.2011 9:30   |  

Finančně analytický útvar ministerstva financí zablokoval ve spolupráci s rakouskými orgány část peněz, které v době českého předsednictví Evropské unii inkasovala od vlády firma ProMoPro. „Jde o 135 milionů korun, jsou na vídeňských kontech,“ řekl včera šéf útvaru Milan Cícer. Dodal, že k účtům měl přístup Libor Veverka, obchodní partner šéfa ProMoPro Jaroslava Veselého.

Podle šéfa rezortu Miroslava Kalouska, který Cícera zbavil mlčenlivosti, jsou peníze „bezpečně zajištěny ve prospěch českých daňových poplatníků“.

Sporné je podle ministerstva plnění asi za 240 milionů z celkových 525 milionů, které ProMoPro v roce 2009 od vlády dostalo. Z toho zhruba 135 milionů skončilo v Rakousku na účtu firmy Deeside Service Solutions, dalších 45 milionů na soukromých účtech manželů Veselých a 61 milionů byl předloňský zisk ProMoPro.

Veselý ve středu popřel, že by s manželkou vybrali asi 45 milionů na své účty. Oba podali trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli tomu, že banka podle nich poskytla ministerstvu nepravdivé údaje o jejich účtech.

Autor: tto

Komentáře

Čtěte také

Moskva: Východ Evropy může poznat, jaké to je být na mušce našich raket

Moskva: Východ Evropy může poznat, jaké to je být na mušce našich raket

Moskva bude nucena odpovědět na americký protiraketový štít v Evropě, řekl dnes ruský prezident Vladimir Putin během návštěvy Řecka. Rumunsko a Polsko, kde jsou nebo budou systémy… více

Komerční prezentace
Mobilní web