Anketa Pojišťovna roku zná své vítěze

11.5.2010 17:38   |  

Jedničkou v neživotním pojištění je Kooperativa pojišťovna, vítězem kategorie životního pojištění je Pojišťovna České spořitelny a kategorii specializovaných pojistitelů vyhrála Evropská Cestovní Pojišťovna. Informovala o tom dnes Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM).

Výsledky aktuálního ročníku ankety Pojišťovna roku jsou shodné s loňskými.

Kooperativa pojišťovna zvítězila i ve třech dílčích kategoriích neživotního pojištění, a to v kategorii pojištění průmyslu a podnikatelů, občanského pojištění a pojištění motorových vozidel. Ve zbývajících dvou podkategoriích – spolupráce s makléři a likvidace škod – zvítězila pojišťovna Chartis Europe.

„Letošní výsledky dokazují, že postavení pojišťoven na trhu je z hlediska pojišťovacích makléřů stabilizované. To je pro české pojišťovnictví dobrá zpráva, zejména s ohledem na současnou hospodářskou krizi,“ řekl Zdeněk Voharčík, předseda AČPM.

I když u vítězných kategorií nedošlo k žádnému posunu, pozornost si podle místopředsedy AČPM Ivana Špirakuse zaslouží Agra pojišťovna, která se v kategorii specializovaní pojistitelé dostala na druhé místo. „Agra pojišťovna je jediný specialista na zemědělské pojištění na českém trhu,“ řekl Špirakus.

Jako nejlepší pojistný produkt vybrali pojišťovací makléři pojištění podnikatelů Trend, který nabízí Kooperativa pojišťovna.

Prezídium AČPM na základě doporučení makléřů a pojistitelů jmenovalo Osobnost pojistného trhu, jíž se stal František Stach za svůj celoživotní a mimořádný přínos českého pojišťovnictví. Stach stál u zrodu AČPM a v letech 1999 až 2003 byl také jejím předsedou.

Odborná anketa Pojišťovna roku se konala již podesáté. Nad soutěží převzal záštitu Miroslav Singer, viceguvernér České národní banky.

AČPM byla založena v roce 1994 z iniciativy českých kanceláří mezinárodních makléřských firem. V současné době sdružuje AČPM 100 členů, kteří podle kvalifikovaného odhadu realizují téměř 90 procent všech makléřských obchodů v Česku.

Umístění v hlavních kategoriích ankety Pojišťovna roku

Pojišťovna roku 2009 v neživotním pojištění

1. Kooperativa pojišťovna
2. Chartis Europe
3. Česká podnikatelská pojišťovna
4. Allianz pojišťovna
5. Uniqa pojišťovna

Pojišťovna roku 2009 v životním pojištění

1. Pojišťovna České spořitelny
2. Kooperativa pojišťovna
3. Allianz pojišťovna
4. Česká podnikatelská pojišťovna
5. Uniqa pojišťovna

Pojišťovna roku 2009 – specializovaný pojistitel

1. Evropská Cestovní Pojišťovna
2. Agra Pojišťovna
3. Atradius Credit Insurance
4. D.A.S. pojišťovna právní ochrany
5. Komerční úvěrová pojišťovna Egap

Pojistný produkt roku 2009 v neživotním pojištění

1. Kooperativa pojišťovna – Pojištění podnikatelů Trend
2. Evropská Cestovní Pojišťovna – Business Travel
3. Chartis Europe – On the Road
4. Česká podnikatelská pojišťovna – Autopojištění Combi Plus
5. Kooperativa pojišťovna – Pojištění vozového parku

Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web