Arcibiskup Welby chce učit bankéře modlení

Nejvyšší představený anglikánské církve, arcibiskup canterburský Justin Welby (na snímku), apeluje na mladé bankéře, aby se na čas vzdali kariéry a přidali se k pseudoklášterní komunitě, kde se před vstupem do londýnské City naučí etice. Během jednoho roku života ve zbožné komunitě by se budoucí bankéři modlili a pomáhali chudým.

 Prevence. Rozvojem spirituality bankéřů zabráníme krizím, říká arcibiskup Justin Welby
15.10.2014 7:47   |  

Je otázkou, jaké odezvy se arcibiskupově výzvě mezi mladíky posedlými penězi dostane. Welby je ale přesvědčen, že vrozená ctižádost bankéřů je přiměje k dočasnému životu v klášteře. Program cílí na pracovníky finančního sektoru ve věku mezi 20 a 35 lety, pro které již v paláci Lamberth na jihovýchodě vnitřního Londýna Welby připravil meditační a vzdělávací prostory. Bankéři-mniši by tam pravděpodobně nežili, pouze do kláštera každý den docházeli.

Očekávání arcibiskupa jdou ale ještě dál. Welby je přesvědčen, že taková převýchova povede ke kultivaci celého finančního sektoru. „Povede to ke stabilnějšímu, férovějšímu bankovnictví s bankéři, kterým mohou lidé důvěřovat,“ nechal se slyšet osmapadesátiletý církevní hodnostář a dodal, že by to mohlo zabránit i další finanční krizi.

V rozhovoru pro Financial Times Welby upozornil, že pokud se něco nezmění, čekají bankovnictví další problémy. Podle něj může bankovní sektor znovu získat důvěru veřejnosti jen tak, že se mladí bankéři budou učit o Bohu, etice a chudých.


Čtěte také:

Mark Mobius: Bankéři euro zneužili

Anglikánská církev zřejmě schválí biskupské svěcení žen

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Pojišťovny odhalují mnohem více podvodů, hlavně u nemocí a úrazů

Pojišťovny odhalují mnohem více podvodů, hlavně u nemocí a úrazů

Počet odhalených pojistných podvodů se od roku 2010 ztrojnásobil, loni přesahoval 15 a půl tisíce. Vyplývá to z informací poskytnutých projektem Česko v datech. Nedá se ovšem… více

Komerční prezentace
Mobilní web