AXA Bank v Česku končí. Klienty získá UniCredit Bank

AXA Bank, která patří mezi menší tuzemské banky, ukončí do konce roku svou činnost v ČR. Klientům nabídne vybrané bankovní produkty UniCredit Bank. Na tuzemském trhu se AXA zaměří na pojišťovnictví.

 Axa Bank
22.5.2013 11:47   |  

Tuzemská UniCredit Bank se se skupinou AXA definitivně dohodla na partnerství, v jehož rámci nabídne končící AXA Bank přechod klientům k UniCreditu. „V internetovém bankovnictví klient vybere souhlas s přechodem zůstatku do naší banky a o otevření účtu u UniCredit Bank bude informován emailem,“ řekl serveru E15 mluvčí tuzemské UniCredit Petr Plocek.

„Na všech evropských trzích je však znatelný trend konsolidace a AXA je především pojišťovací skupinou. Proto se AXA rozhodla zaměřit se na hlavní oblast své činnosti – pojišťovnictví. Jsme přesvědčeni, že tato strategie je nejlepším způsobem, jak realizovat naše obchodní aktivity co nejefektivněji a zároveň přinášet vyšší hodnotu i našim zákazníkům a obchodním partnerům,“ uvedl Martin Vogl, generální ředitel skupiny AXA pro Českou republiku a Slovensko, který kdysi vedl AXA Bank v Německu.

Jelikož se bude skupina AXA v České republice nyní zaměřovat především na oblast pojištění, bude v průběhu druhého pololetí roku 2013 svou činnost v oblasti bankovnictví postupně utlumovat. Do konce roku pak AXA Bank svou bankovní činnost v České republice zcela ukončí. Na přechod do nové banky mají stávající klienti AXA Bank čas do konce července.


Také čtěte:

AXA navazuje strategické partnerství se Citibank

AXA Bank nabízí 2,8 % novým klientům, stávající mají smůlu


Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

V Singapuru vyjelo jako v první zemi na světě taxi bez řidiče

V Singapuru vyjelo jako v první zemi na světě taxi bez řidiče

Vybraní testeři si mohou v Singapuru objednat zdarma jízdu autonomním vozem. Asijská metropole se tak stala prvním místem na světě, kde začalo jezdit se zákazníky "samořídící"… více

Mobilní web