AXA dokončuje miliardovou transakci v Asii a Tichomoří

31.3.2011 15:09   |  

Světová finanční skupina AXA Group přeskupuje své pozice v Asii a Tichomoří. První den v dubnu by měla být dokončena transakce se společnostmi AXA Asia Pacific Holdings (AXA APH) a AMP Limited (AMP), v jejímž rámci získá AXA Group stoprocentní podíl v asijských podnicích AXA APH v hodnotě 9,8 miliard australských dolarů (cca 176 miliard korun).

„Naše asijské podniky působící v oblasti životního pojištění a spoření patřily v roce 2010 v rámci skupiny mezi nejrychleji rostoucí a navíc vykazovaly velmi silnou ziskovost u nových obchodů. Tento strategický obchod, který nám umožní posílit náš růstový profil díky výrazné expanzi na trhy, jež vykazují vysoký růst, plně odpovídá naší ambici kombinovat hodnotu a růst prostřednictvím účinné strategie řízení kapitálu,“ uvedl Henri de Castries, předseda představenstva a generální ředitel AXA Group.

AXA Group původně vlastnila 54 procent v asijském a tichomořském holdingu AXA APH. Celý tento podíl nejprve za 7,2 miliardy australských dolarů převedla na AMP, následně odkoupí 100 procent v asijských podnicích AXA APH za 9,8 miliard. Čistá úhrada ze strany skupiny AXA tak bude představovat 2,6 miliard AUD. Společnost AMP limited bude po dokončení transakce vlastnit novozélandské a australské podniky AXA APH v hodnotě 3,5 miliard AUD.

Při zohlednění desetidenní objemově vážené průměrné ceny akcie AMP ve výši 5,32 australských dolarů bude menšinovým akcionářům společnosti AXA APH za jednu akcii vyplaceno 0,73 akcie společnosti AMP a 2,5464 AUD v hotovosti.

Autor: red

Komentáře

Čtěte také

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

Mobilní operátor T-Mobile zvažuje rozšířit nabídku své internetové televize. Jednou z možností by mohla být stanice, jejíž program by byl významně složen z příspěvků veřejnosti… více

Komerční prezentace
Mobilní web