AXA Group meziročně navýšila příjmy

5.8.2010 15:52   |  

Světová finanční skupina AXA Group za první pololetí roku 2010 hospodařila se ziskem ve výši 944 milionů eur, celkové příjmy dosáhly 49,9 miliard eur. Objem aktiv pod správou skupiny vzrostl o 53 miliard eur na 898 miliard.

Na meziročním nárůstu celkových příjmů AXA Group o 1 procento na 49,9 miliard eur se podílely zejména příjmy ze životního pojištění, které narostly o jedno procento na 30,8 miliardy eur a ze správy aktiv, které meziročně posílilo o 10 procent na 1,7 miliard eur. Příjmy z neživotního pojištění zůstávají stabilní ve výši 15,4 miliardy eur.

Objem aktiv pod správou dosáhl výše 898 miliard eur, což je o 53 miliardy eur více než ke konci roku 2009, a to hlavně díky pozitivnímu vlivu devizových kurzů. AXA Group v první polovině roku 2010 také navýšila marže, které jsou výrazně zaměřeny na nárůst počtu nově uzavíraných smluv v některých vybraných oblastech a na vyšší ziskovost podnikání.

Zlepšila se marže z nových smluv uzavíraných v oblasti životního pojištění i aktuální ziskovost v oblasti neživotního pojištění. A AXA Group také po dvou letech zvýšila i příjmy ze správy aktiv. Vlastní kapitál činí 48,6 miliard eur, tedy o 2,4 miliardy více než k 31. prosinci 2009.

Autor: pda

Komentáře

Čtěte také

Hollande přijede do Česka ve středu. Přijetí na Hradě se zúčastní i Babiš

Hollande přijede do Česka ve středu. Přijetí na Hradě se zúčastní i Babiš

Francouzský prezident François Hollande přijede do České republiky tuto středu, čeká ho setkání s českým protějškem Milošem Zemanem. Potvrdil to Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.… více

Mobilní web