AXA snížila podíl v bance Goldman Sachs

31.8.2010 8:08   |  

Největší akcionář investiční banky Goldman Sachs, francouzská pojišťovna a správce majetku AXA, snížil ve druhém čtvrtletí množství svých akcií více než o polovinu. Stalo se tak v reakci na trestní oznámení u civilního soudu od Komise pro cenné papíry (SEC), která také udělila bance pokutu ve výši 550 milionů dolarů a kvůli špatným podmínkám na trhu, jež poznamenaly výsledky banky.

Pojišťovna snížila objem akcií Goldman Sachs ve svém držení více než o 16 milionů kusů. Podle dat agentury Bloomberg to představuje snížení akciového podílu z pěti na 2,1 procenta. Akcie banky ve druhém čtvrtletí ztratily 23 procent, poté co SEC překvapila Wall Steet rekordní pokutou za klamání investorů při prodeji takzvaných zajištěných dluhových obligací finančního produktu, které vytvořil hedgový fond Paulson&Co, jenž také sázel na pokles ceny derivátu, tedy proti klientům banky Goldman Sachs.

Před měsícem banka informovala o 83procentním propadu ve čtvrtletním zisku, jelikož utlumená aktivita firemních a institucionálních klientů oslabila výsledky obchodování.

Odprodej podílu AXA je součástí její strategie přeorganizovat své podíly ve finančních institucích. Ve stejném období odprodala část svých akcií bank US Bancorp a Barclays, zatímco přikoupila cenné papíry Wells Fargo či Bank of America.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Nezaměstnanost mladých lidí začala po zlepšení v minulých třech letech ve světě opět stoupat. Počet nezaměstnaných mezi 15 až 24 lety by letos navíc mohl globálně vzrůst o půl… více

Mobilní web