AXA vydělala v Česku a na Slovensku o čtvrtinu méně

Finanční skupině AXA v loňském roce poklesl v Česku a na Slovensku provozní zisk o 23 procent na 228 milionů korun. A to i přesto, že firma snížila náklady o desetinu. Předepsané pojistné dosáhlo 16,1 miliardy korun.

 Axa
29.5.2014 7:04   |  

Vedení firmy pokles zisku téměř o čtvrtinu přesto považuje za velký úspěch. „Výsledky za rok 2013 jsou pro nás velkým krokem vpřed. Je to velmi pozitivní důkaz našeho zaměření na zákazníky a kvalitu,“ uvedl Martin Vogl, generální ředitel AXA pro Českou a Slovenskou republiku.

Za poklesem zisku stojí podle finančního ředitele skupiny Sébastiena Guidoniho loňské investice do neživotního pojištění. Podle Vogla dosáhly samotné investice do obchodního růstu a projektů pro rozvoj 295 milionů korun.

Celá skupina má v Česku a na Slovensku 1,4 milionu klientů. Loni nejrychleji rostla divize neživotního pojištění, kde předepsané pojistné vzrostlo o 43 procent na jednu miliardu korun. U životního pojištění je to ale třináctkrát více.

AXA se chce více soustředit na kvalitu, a proto se rozloučila s pěti sty interními poradci, se kterými nebyla spokojená, a rozvázala spolupráci s desítkami poradenských sítí.


Čtěte také:

AXA Bank v Česku končí. Klienty získá UniCredit Bank

Axa má pro střední Evropu novou kampaň od Leo Burnett

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Britové založí úřad pro brexit, Cameron nevidí důvod ke skotskému referendu

Britové založí úřad pro brexit, Cameron nevidí důvod ke skotskému referendu aktualizováno

Britský premiér David Cameron považuje aktivaci článku 50 unijní smlouvy, který řeší vystoupení z Evropské unie, za suverénní rozhodnutí Británie, ke kterému nemůže EU zemi nutit.… více

Komerční prezentace
Mobilní web