AXA získala B&B Insurance v Bělorusku

3.1.2011 12:24   |  

Finanční skupina AXA oznámila akvizici 80 procent společnosti B&B Insurance, která je v Bělorusku druhou největší pojišťovnou. Operace je součástí expanze skupiny AXA ve střední a východní Evropě, která je pro skupinu jednou z hlavních růstových oblastí.

Společnost B&B Insurance se zaměřuje na trh neživotního pojištění, na němž jí patří 10 procent tržního podílu (s tržbami 29 milionů eur za rok 2009), a její podíl na trhu dobrovolného pojištění se pohybuje od 20 do 40 procent podle odvětví pojištění. Společnost disponuje sítí čítající zhruba 260 výhradních zástupců.

Běloruský pojistný trh nabízí společnosti AXA významný růstový potenciál, jelikož pokrytí trhu u havarijního pojištění nedosahuje ani 20 procent a výhod pojištění domácnosti využívá jen necelých 15 procent domácností.

„Akvizice společnosti B&B je pro skupinu AXA skvělou příležitostí ke vstupu na rychle se rozvíjející běloruský trh. Na tomto trhu bychom chtěli zopakovat úspěch společnosti AXA na Ukrajině, kde jsme se za tři roky stali lídrem trhu,“ uvedl Cyrille de Montgolfier, generální ředitel skupiny AXA pro region CEE. Uzavření transakce závisí mimo jiné na získání souhlasu regulačních orgánů, k němuž by mělo dojít v prvním čtvrtletí letošního roku.

Autor: nes

Komentáře

Čtěte také

Steinmeier: Musíme přestat s Ruskem soutěžit ve zbrojení, OBSE navrhnu jak

Steinmeier: Musíme přestat s Ruskem soutěžit ve zbrojení, OBSE navrhnu jak

Bezpečnost v Evropě je ohrožena, pokud Rusko a Západ nevyjednají nová opatření na kontrolu zbrojení. Prohlásil to německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier, který chce o… více

Mobilní web