Babišův SynBiol prodělal téměř miliardu, vlastní i Čapí hnízdo

Skupina SynBiol, přes kterou Andrej Babiš ovládá své investice stranou od Agrofertu, vykázala za rok 2014 ztrátu hodně převyšující osm set milionů korun. Prostřednictvím této firmy miliardář a politik vlastní nejen například farmu Čapí hnízdo, ale také účast ve fondu Hartenberg. V něm s někdejším investičním manažerem skupiny Penta Jozefem Janovem investuje zejména do zdravotnictví.

 Dominanta. Jízdárna farmy svým vzhledem evokuje čapí hnízdo. I díky tomu objekt přestavěný
do nynější podoby v letech 2006 až 2010 získal například nominaci na titul Stavba roku 2010
8.1.2016 17:00   |  

„Ztráta byla způsobena zejména tvorbou opravných položek za účelem zreálnění pohledu na aktiva skupiny,“ vysvětlila firma ve výroční zprávě prodělek.

Prostřednictvím SynBiolu a Hartenbergu Babiš mohutně dává peníze například do center na umělé oplodnění, loni získal rovněž většinový podíl v polském výrobci zdravé výživy Good Food. Hodnota aktiv SynBiolu se pohybuje kolem dvanácti miliard korun.

Podle informací týdeníku Euro fond Hartenberg rovněž kroužil kolem aktiv maloobchodního řetězce Tesco, Babiš to však následně popřel. Fond měl políčeno rovněž na potravinářskou společnost Hamé, kterou nakonec získala norská skupina Orkla.


Čtěte také:

Babiš zakrýval vlastnictví Čapího hnízda, aby získal evropské miliony

Babišovy pilulky zaútočí na tuzemské lékárny

Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Lufthansa přestává létat do Venezuely, dolarové převody v zemi kolabují

Lufthansa přestává létat do Venezuely, dolarové převody v zemi kolabují

Německý dopravce Lufthansa pozastaví od 17. června do odvolání lety do Venezuely kvůli tamní špatné ekonomické situaci a potížím s převodem místní měny na dolary. Lufthansa létá… více

Komerční prezentace
Mobilní web