Bakalova BXR Group na webu prozrazuje, kde všude investuje

11.5.2011 11:35   |  

Společnost BXR Group spoluvlastněná Zdeňkem Bakalou na svém webu nově informuje i o portfoliu svých investic. Bakala v poslední době investoval například do ropných polí, skartovacích služeb, firmy ETA, ale i do zelené energie.

Bakala a BXR Group vedle investic do firem NWR, RPG Real Estate nebo AWT investovali například do Českých radiokomunikací, českého výrobce antivirových programů AVG nebo maďarského chemického kombinátu TVK.

Jednou z trvajících investic BXR Group je například podíl v tuzemské firmě ETA, kanadském poskytovateli mobilních skartovacích služeb Shred-It nebo ve společnosti Central European Petroleum, která vlastní průzkumná práva na jeden milion akrů ropných polí v Německu.

BXR investuje i do oblasti udržitelné energie. Drží tříčtvrtinový podíl ve firmě Green Gas International, která se specializuje na využití emisí metanu při těžbě uhlí na výrobu energie.


Čtěte také:

Bakalovy investice bude řídit „hvězdný“ bankéř

Bakala od Zaorálka omluvu za gaunera nevysoudil. Odvolá se


BXR Group sídlící v Amsterdamu je mezinárodní investiční skupinou s aktivy převyšujícími šest miliard dolarů. Investuje po celém světě a v celé škále odvětví, od těžebního průmyslu, dopravy a nemovitostí přes média, energetiku a chemický průmysl až po telekomunikace či zdravotnictví. Bakala je 50procentním akcionářem firmy.

Bakala patří k nejznámějším českým podnikatelům. Ovládá společnosti v celkové hodnotě miliard dolarů - působí například v hornictví, energetice či médiích. Jím spoluvlastněná NWR je přední těžební firmou ve střední Evropě a jednou z největších průmyslových skupin v Česku. Klíčový majetek NWR představuje černouhelná těžební společnost OKD.

Autor: čtk, vrb

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web