Bakalova BXR Group na webu prozrazuje, kde všude investuje

11.5.2011 11:35   |  

Společnost BXR Group spoluvlastněná Zdeňkem Bakalou na svém webu nově informuje i o portfoliu svých investic. Bakala v poslední době investoval například do ropných polí, skartovacích služeb, firmy ETA, ale i do zelené energie.

Bakala a BXR Group vedle investic do firem NWR, RPG Real Estate nebo AWT investovali například do Českých radiokomunikací, českého výrobce antivirových programů AVG nebo maďarského chemického kombinátu TVK.

Jednou z trvajících investic BXR Group je například podíl v tuzemské firmě ETA, kanadském poskytovateli mobilních skartovacích služeb Shred-It nebo ve společnosti Central European Petroleum, která vlastní průzkumná práva na jeden milion akrů ropných polí v Německu.

BXR investuje i do oblasti udržitelné energie. Drží tříčtvrtinový podíl ve firmě Green Gas International, která se specializuje na využití emisí metanu při těžbě uhlí na výrobu energie.


Čtěte také:

Bakalovy investice bude řídit „hvězdný“ bankéř

Bakala od Zaorálka omluvu za gaunera nevysoudil. Odvolá se


BXR Group sídlící v Amsterdamu je mezinárodní investiční skupinou s aktivy převyšujícími šest miliard dolarů. Investuje po celém světě a v celé škále odvětví, od těžebního průmyslu, dopravy a nemovitostí přes média, energetiku a chemický průmysl až po telekomunikace či zdravotnictví. Bakala je 50procentním akcionářem firmy.

Bakala patří k nejznámějším českým podnikatelům. Ovládá společnosti v celkové hodnotě miliard dolarů - působí například v hornictví, energetice či médiích. Jím spoluvlastněná NWR je přední těžební firmou ve střední Evropě a jednou z největších průmyslových skupin v Česku. Klíčový majetek NWR představuje černouhelná těžební společnost OKD.

Autor: čtk, vrb

Komentáře

Čtěte také

Vědci v Brně vyvinuli unikátní detekční systém: "citlivé" kabely

Vědci v Brně vyvinuli unikátní detekční systém: "citlivé" kabely

Systém takzvaného neviditelného plotu pro vzdálenou kontrolu potrubí a dalších liniových staveb vyvinuli vědci z Vysokého učení technického (VUT) v Brně. Zařízení umožňuje… více

Mobilní web