Bank of America se ve čtvrtletí vrátila k zisku

Americký finanční ústav Bank of America se ve třetím čtvrtletí vrátil k zisku. Hospodaření podpořily nižší náklady na půjčky a výdaje na právní spory. Zisk banky za tři měsíce do konce září činil 4,1 miliardy dolarů (97,5 miliardy korun) ve srovnání se ztrátou 470 milionů dolarů ve stejném období loni. Bank of America je podle majetku druhou největší bankou v USA.

Bank of America
14.10.2015 13:59   |  

Banka loni ve třetím čtvrtletí musela zaúčtovat mimořádné výdaje na právní spory ve výši šest miliard USD. V letošním třetím čtvrtletí to však bylo jen 231 milionů USD. Zisk na akcii činil 37 centů a překonal odhady analytiků dotazovaných agenturou FactSet, kteří čekali zisk 33 centů na akcii.

„Hlavní pohony našeho podnikání - přijaté vklady a půjčky drobným klientům a firemním klientům - se pohybují správným směrem a výsledky našich obchodů jménem klientů zůstávají při obtížných podmínkách na kapitálových trzích celkem stabilní,“ dodal k výsledkům v prohlášení generální ředitel Brian Moyniha.

Příjmy se však mírně snížily na 20,68 miliardy USD z loňských 21,4 miliardy USD. Příjmy z obchodování s cennými papíry a hypotečního bankovnictví se zvýšily o 1,6 procenta, napsaly agentury AP a Reuters.


Čtěte také:

Zisk Bank of America vzrostl na maximum za téměř čtyři roky

Bank of America kvůli hypotékám zaplatí rekordní pokutu 17 miliard dolarů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané dohodli další investice v Africe za sedmnáct miliard dolarů

Číňané dohodli další investice v Africe za sedmnáct miliard dolarů

Čínské podniky a bankovní domy se předběžně dohodly se svými protějšky z Afriky na spolupráci v oblasti infrastruktury, energetiky nebo informačních technologiích. Hodnota… více

Mobilní web