Bank of America zaplatí za urovnání obvinění z klamání investorů

6.12.2011 17:22   |  

Americká společnost Bank of America zaplatí 315 milionů dolarů (šest miliard korun) za urovnání obvinění, podle kterého podávala investorům klamné informace o hypotečních cenných papírech nabízených její divizí Merrill Lynch. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Investoři tvrdili, že dokumenty o nabízených cenných papírech zahrnovaly nepravdivé údaje nebo vypouštěly klíčové podrobnosti o kvalitě hypotečních úvěrů zaručujících tyto investice. Bank of America v rámci dohody o urovnání, kterou ještě musí schválit soud, ale nepřiznala žádné pochybení.

Bank of America je druhou největší bankou ve Spojených státech. Firma se na převzetí makléřské společnosti Merrill Lynch dohodla před více než třemi lety. Akvizice byla oznámena 15. září 2008, tedy ve stejný den, kdy vyhlásila bankrot americká investiční banka Lehman Brothers.

Komentáře

Čtěte také

Plyn dál poteče i přes Česko a Slovensko, slibuje Gazprom

Plyn dál poteče i přes Česko a Slovensko, slibuje Gazprom

Ruský plynárenský podnik Gazprom ujistil slovenského přepravce plynu Eustream, že slovenská i česká síť pro přepravu plynu se bude dlouhodobě využívat i v případě vybudování… více

Komerční prezentace
Mobilní web