Bank of America zvýšila zisk o deset procent, pomohlo ořezání výdajů

Americký finanční ústav Bank of America v loňském čtvrtém čtvrtletí zvýšil čistý zisk o 9,8 procenta na zhruba tři miliardy dolarů (74,6 miliardy korun). Druhé největší bance v USA podle objemu aktiv pomohly nižší výdaje, zatímco tržby se nadále zvyšovaly pouze mírně.

 Bank of America
19.1.2016 14:22   |  

V přepočtu na akcii banka vydělala 28 centů. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru předpokládali, že zisk dosáhne 26 centů na akcii.

Bank of America se od finanční krize potýká s vysokými náklady na řešení právních sporů, což do značné míry podkopává úsilí jejího ředitele Briana Moynihana, který usiluje o snížení výdajů.

Celkové tržby se zvýšily o 4,3 procenta na 19,53 miliardy dolarů. V divizi drobného bankovnictví, která je největší součástí banky, růst činil 0,4 procenta. Banka snížila výdaje v investičním bankovnictví, ve správě aktiv a v divizi poskytování firemních úvěrů.


Čtěte také:

Zisk Bank of America vzrostl na maximum za téměř čtyři roky

Bank of America se ve čtvrtletí vrátila k zisku

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web