Bank of China otevře v příštím roce pobočku v Česku

aktualizováno Bank of China by měla nejpozději v roce 2015 otevřít svou první pobočku v Česku. Informaci potvrdil Pražský hrad po schůzce prezidenta Miloše Zemana s vedením Bank of China. Česká hlava státu je v Pekingu na česko-čínském podnikatelském fóru.

 Bank Of China,
26.10.2014 14:22   |  

Zeman dnes ještě před jednáním s vedením Bank of China v projevu na podnikatelském fóru prohlásil, že by vstup finančního domu na český trh uvítal. Pro čínskou banku by to podle něj byla možnost proniknout na trh Evropské unie. Po schůzce hradní mluvčí Jiří Ovčáček sdělil, že banka svou pobočku v tuzemsku skutečně otevře, a to nejpozději v příštím roce. Podle Ovčáčka Zeman rozšíření Bank of China do Česka podporoval dlouhodobě.

„S panem předsedou Bank of China jsme si na tuto dohodu podali ruku a oba jsme konstatovali, že ve slušné společnosti podaná ruka platí totéž, co podepsaná smlouva,“ řekl Zeman novinářům.

Bank of China je zatím v Budapešti

Bank of China již ve střední a východní Evropě působí přes svou pobočku v Budapešti. Ta byla založena v roce 2003. Banka na svém webu uvádí, že Maďarsko si vybrala kvůli jeho poloze v srdci kontinentu, neboť spojuje západní a východní Evropu, takže tato středoevropská země má nejen geografický, ale i hospodářský potenciál.

„Tato pobočka si vybudovala dobré obchodní základy na místním trhu a získala silnou klientelu tím, že aktivně proniká na sousední trhy v Rakousku a České republice a že má poměrně velký tržní vliv,“ uvádí Bank of China v jednom z letošních tiskových prohlášení.

Jedna z nejziskovějších bank světa

Podle časopisu The Banker patří Bank of China mezi banky, které si přišly loni na nejvíc peněz. Čínské banky obsadily hned první čtyři pozice v rámci žebříčku. Nejziskovější z celého bankovního odvětví byla čínská Industrial and Commercial Bank of China (zisk 55 miliard dolarů). Na dalších pozicích skončily China Construction Bank, Agriculture Bank of China a Bank of China.

Zeman: Měli bychom zrušit vízový styk pro Čínu
Česko bude podle prezidenta Miloše Zemana v Evropské unii požadovat zjednodušení vízového styku pro Čínu. Cílem by podle něj mělo být úplné zrušení víz. Zeman to dnes řekl na česko-čínském podnikatelském fóru v Pekingu.
„Jsme vázáni pravidly EU. Ale na druhé straně jako členský stát Evropské unie budeme nepochybně tuto vízovou facilitaci požadovat s finálním cílem zrušit víza úplně,“ řekl Zeman. Dodal, že v budoucnosti budou zrušena víza mezi všemi státy světa.

Čtěte také:

Přímá linka Praha - Šanghaj zatím nebude, řeší se technické detaily

Byznys roku? Číňané chtějí vstoupit do skupiny J&T

Zeman navštívil mezinárodní veletrh v čínském Čcheng-tu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Majitel Lidlu a Kauflandu chce investovat do řetězců 6,5 miliardy eur

Majitel Lidlu a Kauflandu chce investovat do řetězců 6,5 miliardy eur

Německá maloobchodní skupina Schwarz, která vlastní řetězce Lidl a Kaufland, plánuje investovat letos do obou řetězců zhruba 6,5 miliardy eur (175,6 miliardy korun). Společnost to… více

Komerční prezentace
Mobilní web