Banka Gutmann už má licenci pro Česko

17.5.2011 6:52   |  

Na domácím bankovním trhu se objevil nový hráč, rakouská privátní banka Gutmann. ČNB jí minulý týden schválila povolení fungovat v tuzemsku jako pobočka zahraniční banky. Banka nyní finišuje přípravu na rozjezd českého podnikání – i když s tuzemským trhem má zkušenosti, neboť jej dosud obsluhoval tým lidí na dálku z Vídně.

Takto fungují v Česku ostatní privátní banky, Gutmann bude jediná s plnou tuzemskou licencí. Banka by naplno měla rozjet provoz v následujících měsících. Do Gutmann nastoupila už během letoška a loňska podstatná část někdejšího českého týmu privátní banky Sal. Oppenheim. Tu během krize koupila Deutsche Bank. Českou pobočku Gutmann řídí bývalý šéf Sal. Oppenheim, zkušený privátní bankéř Tomáš Končický. Z Prahy bude řídit také obsluhu slovenských klientů. Do týmu nastoupili také známí privátní bankéři Jan Prachař a Jarmila Pfeifer a další čtyři obchodníci z někdejší Sal. Oppenheim.


Čtěte také: Českou pobočku banky Gutmann bude budovat Tomáš Končický


Rakouská privátní banka Gutmann, založená v roce 1922, se specializuje na správu majetku. Banka je z osmdesáti procent ve vlastnictví rodiny Kahane, dalších dvacet procent je v majetku dvanácti partnerů.Banka spravuje majetek v hodnotě přes třináct miliard eur.

K jejím klientům patří rakouští a zahraniční podnikatelé, jejich rodiny, majetní privátní klienti, rodiny, nadace a institucionální investoři. Kromě působení v Rakousku banka spravuje majetek klientů ze střední a východní Evropy, z německy hovořících zemí a z Latinské Ameriky.

Podle údajů ČNB je v tuzemsku ke včerejšímu dni registrováno celkem 43 bank a poboček zahraničních bankovních domů.

Autor: Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

Banky oprašují zajišťovací byznys proti silné koruně. Zatím bez odezvy

Banky oprašují zajišťovací byznys proti silné koruně. Zatím bez odezvy

Asociace exportérů mezi svými členy zatím žádný zvláštní růst v měnovém zajišťování nepozoruje. Na pojistku proti silné koruně je podle exportérů i analytiků zatím brzo. více

Komerční prezentace
Mobilní web