Banka Gutmann už má licenci pro Česko

17.5.2011 6:52   |  

Na domácím bankovním trhu se objevil nový hráč, rakouská privátní banka Gutmann. ČNB jí minulý týden schválila povolení fungovat v tuzemsku jako pobočka zahraniční banky. Banka nyní finišuje přípravu na rozjezd českého podnikání – i když s tuzemským trhem má zkušenosti, neboť jej dosud obsluhoval tým lidí na dálku z Vídně.

Takto fungují v Česku ostatní privátní banky, Gutmann bude jediná s plnou tuzemskou licencí. Banka by naplno měla rozjet provoz v následujících měsících. Do Gutmann nastoupila už během letoška a loňska podstatná část někdejšího českého týmu privátní banky Sal. Oppenheim. Tu během krize koupila Deutsche Bank. Českou pobočku Gutmann řídí bývalý šéf Sal. Oppenheim, zkušený privátní bankéř Tomáš Končický. Z Prahy bude řídit také obsluhu slovenských klientů. Do týmu nastoupili také známí privátní bankéři Jan Prachař a Jarmila Pfeifer a další čtyři obchodníci z někdejší Sal. Oppenheim.


Čtěte také: Českou pobočku banky Gutmann bude budovat Tomáš Končický


Rakouská privátní banka Gutmann, založená v roce 1922, se specializuje na správu majetku. Banka je z osmdesáti procent ve vlastnictví rodiny Kahane, dalších dvacet procent je v majetku dvanácti partnerů.Banka spravuje majetek v hodnotě přes třináct miliard eur.

K jejím klientům patří rakouští a zahraniční podnikatelé, jejich rodiny, majetní privátní klienti, rodiny, nadace a institucionální investoři. Kromě působení v Rakousku banka spravuje majetek klientů ze střední a východní Evropy, z německy hovořících zemí a z Latinské Ameriky.

Podle údajů ČNB je v tuzemsku ke včerejšímu dni registrováno celkem 43 bank a poboček zahraničních bankovních domů.

Autor: Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web