Banka JPMorgan omezí počet poboček, aby snížila náklady

Americká banka JPMorgan Chase & Co plánuje v příštích dvou letech uzavřít na 300 poboček, asi pět procent celkového počtu. Krok je součástí plánu, který má pomoci snížit výdaje o zhruba 1,4 miliardy dolarů (33,9 miliardy korun) ročně.

 Banka JPMorgan
25.2.2015 8:33   |  

Plán souvisí i s tím, že klienti čím dál víc používají internetové bankovnictví, takže kamenné pobočky nejsou tolik potřeba, uvedla na dnešní schůzce s investory firma, která je podle objemu aktiv největší bankou ve Spojených státech.

Zatímco v roce 2007 prošlo rukama bankovních úředníků asi 90 procent všech bankovních vkladů, loni to bylo jen 42 procent. Transakce přes pracovníky na přepážkách jsou nyní pro banky jedny z nejdražších. Každé uložení peněz na přepážce stojí JPMorgan kolem 65 centů, což je podle agentury AP více než osminásobek toho, kolik stojí zpracování vkladu přes bankomaty. Vklady uskutečněné pomocí chytrých telefonů stojí banku tři centy.

JPMorgan měla v uplynulém roce více než 5600 poboček a práci v nich mělo zhruba 46.000 lidí, nepočítaje manažery poboček. Každý rok je navštíví asi 90 procent klientů JPMorgan.

Podle řídicích pracovníků JPMorgan se pobočky nyní namísto každodenních transakcí více zaměří na poradenské služby, jako je finanční plánování či otevírání bankovních účtů.


Čtěte také:

USA vyšetřují banky kvůli možným manipulacím na trzích s kovy

Finanční systém USA nejvíc ohrožuje banka JPMorgan, varuje úřad

Americké úřady vyšetřují banku JP Morgan, najala syna čínského ministra

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Kolik dnes vlastně stojí známá česká auta? Budete se divit

Kolik dnes vlastně stojí známá česká auta? Budete se divit

Daruji za odvoz? Ale jděte, tahle auta se dnes prodávají dokonce dráž než jejich moderní nástupci. Třeba taková „tisícovka“ mění majitele klidně za čtvrt milionu. A zdaleka není… více

Mobilní web