Banka Lehman Brothers začne splácet věřitelům

Americká investiční banka Lehman Brothers opustila režim bankrotové ochrany a 17. dubna začne splácet dohodnuté peníze věřitelům.

Lehman Brothers
6.3.2012 18:53   |  

Pád Lehman Brothers v polovině září 2008 byl největším bankrotem v dějinách Spojených států a spustil globální finanční krizi.


Více čtěte: Bankéři se z krize nepoučili


Lehman Brothers byla kdysi čtvrtou největší investiční bankou v USA. V režimu bankrotové ochrany strávila banka 1268 dní. Opuštění režimu uvolňuje bance ruce, a tak může přikročit k prodeji zbývajícího majetku a začít vyplácet věřitele. Ve skutečnosti to znamená konec banky.

Konkurzní soudce James Peck, který dohlížel na operace banky v bankrotovém režimu, schválil plán o splácení dluhu dohodnutý mezi bankou a věřiteli v prosinci. Podle dohody má banka rozdělit investorům zhruba 65 miliard dolarů (1,2 bilionu korun) z prodeje aktiv. Věřitelé přihlásili pohledávky za více než 300 miliard dolarů, napsaly agentury AP a Reuters.

Autor: nos,čtk

Komentáře

Čtěte také

Tým hokejové NHL chce z haly ruského miliardáře pryč už po první sezoně

Tým hokejové NHL chce z haly ruského miliardáře pryč už po první sezoně Fotogalerie

V New Yorku možná vyroste další hala pro pořádání zápasů hokejové NHL, týmu Islanders se totiž loňský přesun do multifunkční arény ruského miliardáře Michajla Prochorova příliš… více

Mobilní web