Banka Lloyds zaplatí miliony za špatné vyřizování stížností

Britská banka Lloyds Banking Group dostala pokutu 117 milionů liber (4,4 miliardy korun) kvůli nedostatkům při vyřizování stížností týkající se pojištění schopnosti splácet úvěry v období od března 2012 do května 2013. Je to zatím největší pokuta, jakou britský úřad pro regulaci finančního trhu (FCA) udělil ve věci týkající se drobných bankovních služeb.

 ilustrační foto
5.6.2015 10:15   |  

V bance Lloyds vlastní podíl 19 procent stát. Banka se omluvila zákazníkům a uvedla, že kvůli pokutě sníží letos odměny zaměstnanců o 30 milionů liber, což je asi osm procent částky, kterou banka vyplatila na odměnách loni.

Pokuta podle listu Financial Times ukazuje, že skandál se špatným vyřizováním stížností je jedním z nejdražších skandálu britského bankovnictví v poslední době. Banky doposud vyčlenily na odškodnění klientů 24 miliard liber, z toho Lloyds uvedla, že dala stranou na odškodné pro zákazníky, kterých se tento problém dotkl, 12 miliard liber.

Před několika týdny FCA udělil pokutu ve stejném případě bance Clydesdale Bank. Ta má zaplatit 21 milionů liber. Pokuta pro Lloyds je mnohem vyšší, protože Lloyds je největším poskytovatelem hypotečních úvěrů v zemi.


Čtěte také:

Banka Lloyds prý propustí další zaměstnance. Odejde každý desátý

Zestátněné banky RBS a Lloyds žijí zcela odlišné životy

Lloyds už britské vládě vydělala 13 miliard liber

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Sberbank rozdá ruskou národní platební kartu, platit s ní lze i v McDonaldu

Sberbank rozdá ruskou národní platební kartu, platit s ní lze i v McDonaldu

Po necelých deseti měsících od uvedení na trh bude ruské platební karty Mir vydávat i tamní největší banka. Sberbank začne s jejich emitací během září. K rozšíření karty, která má… více

Mobilní web