Banka Nomos posiluje. Nabrala zahraniční bankéře pro vstup na burzu

24.2.2011 9:41   |  

Ruská banka Nomos, ve které má český finančník Petr Kellner téměř třicetiprocentní podíl, přibrala do své dozorčí rady zahraniční bankéře zvučných jmen v čele s Herbertem Walterem, bývalým šéfem německé Dresdner bank.

Spolu s Rupertem Robsonem, který působí jako ředitel v pěti společnostech včetně londýnské burzy kovů, a představitelem PPF a Generali Melem Carvillem má podle dnešního vydání listu Vedomosti připravit dubnový vstup banky na moskevskou a londýnskou burzu. Nomos, který po nedávném převzetí Chanty-Mansijské banky postoupil do první desítky největších finančních ústavů v zemi, by vstoupil na londýnskou burzu jako první ruská soukromá banka. Podle deníku se počítá s emisí akcií za přibližně 600 milionů dolarů (téměř 11 miliard korun) a nabídku mají zorganizovat Credit Suisse, Deutsche Bank, City a VTB-kapital.

Sama banka se omezila na stručné oznámení, že rozšíření dozorčí rady má zvýšit úroveň řízení firmy. Nomos za devět měsíců loňského roku vykázal čistý zisk 5,5 miliardy rublů (asi 3,3 miliardy korun).

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Vláda včera schválila zvýšení platů učitelům, čímž splnila to, oč se snaží nejvíce – nahnat si před nadcházejícími volbami preference. K tomu jí můžeme všichni pogratulovat stejně… více

Mobilní web