Banka roku: nejhodnotnější značky bank a pojišťoven na českém trhu

Přestože výsledky letošního ročníku ocenění Fincentrum Banka roku budou vyhlášeny až za týden, již nyní přichází organizátoři s novinkou – vůbec poprvé byl v České republice sestaven žebříček nejhodnotnějších značek bank a pojišťoven na českém trhu.

Česká spořitelna
6.11.2014 18:43   |  

Cílem hodnocení je kvantifikovat hodnotu značek bank a pojišťoven podle nově vytvořené metodologie a srovnávat vývoj v čase. Fincentrum Banka roku tak přináší nový zajímavý pohled na domácí finanční sektor.

V čele žebříčku bank pro letošní rok stojí s nejhodnotnější značkou Česká spořitelna, a.s. Žebříček pojišťoven vede Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group. Nejvíce meziročně vzrostla hodnota značek Air Bank, a.s. a Česká pojišťovna a.s.

Hodnota značky hodnocených bank na českém trhu v roce 2013 (v mil. korun)


„Image značky a s ní spojená hodnota jsou důležitým kritériem pro hodnocení úspěšnosti finančních institucí. V letošní Fincentrum Bance roku proto poprvé představíme žebříček nejhodnotnějších značek bank a pojišťoven na českém trhu. Věříme, že přinese širokou diskusi jak mezi odborníky, tak také v řadách klientů těchto institucí“, říká Petr Stuchlík, generální ředitel společnosti Fincentrum a zároveň předseda organizačního výboru ocenění Fincentrum Banka roku.

Hodnota značky hodnocených pojišťoven na českém trhu v roce 2013 (dolní mez, v mil. korun)


Značka jako konkurenční výhoda

„Banky, pojišťovny a další finanční instituce čelí v současné době tlaku ze všech stran – regulace, soudní spory, vysoká konkurence. Nehmotná aktiva a zejména značky budou proto do budoucna tvořit hlavní zdroj konkurenční výhody a tvorby hodnoty. Již letošní žebříček jasně ukazuje, že hodnota značek tvoří nezanedbatelný podíl na hodnotě kapitálu těchto finančních zprostředkovatelů“, doplňuje docent Tomáš Krabec, spoluautor prezentované studie.

Určení hodnoty značky ve spolupráci s BrandWorth Valuation Advisers v sobě nese specifická sdělení. V rámci Fincentrum Banka roku 2014 proto letos hodnocené finanční instituce získají možnost zúčastnit se speciálního semináře, kde bude nová metoda podrobně představena přímo doc. Krabcem, spoluautorem metodologie.


Čtěte také:

Koruna neposílí, Česká národní banka chce držet současný kurz

Komerční banka vykázala čistý zisk 9,7 miliardy korun

Autor: red

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web