Bankéři Goldman Sachs vybrali akciové trháky

Americký akciový index S&P 500 letos zatím investorům vydělal sedm procent. Navzdory tomu, že od března 2009 posílil již o více než 200 procent, analytici investiční banky Goldman Sachs předpovídají další pětiprocentní růst do konce letošního roku. A během příštího roku pak má následovat růst o dalších šest až sedm procent. Případné další posilování akcií, pokud vůbec nějaké, bude podle analytiků již podstatně pomalejší.

investice
8.10.2014 7:04   |  

Analytici Goldman Sachs pod vedením Davida Kostina vytipovali 40 akcií, které mají podle nich aktuálně největší růstový potenciál. Nejvíce jsou zastoupeny těžařské společnosti jako například Halliburton, Cabot či Alcoa. V první desítce jsou pak zastoupeny legendy amerického automobilového průmyslu.

Na 39. příčku se probojoval internetový gigant Amazon, jehož akcie mají podle Kostina potenciál růst během následujícího roku o dalších 24 procent. Banka věří, že trh ocení smršť inovací ohlášených šéfem firmy Jeffem Bezosem. Na 18. místě se s akciemi podhodnocenými o 32 procent umístil Wynn Resorts provozující kasina. Růst banka očekává na základě faktu, že společnost v září získala loterijní licenci pro oblast kolem Bostonu.

Na třetím místě je výrobce pneumatik Goodyear, kterému Goldmani věští růst o téměř 60 procent. Dojem na tým kolem Kostina udělaly rekordní hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí v USA a nebývalé posilování firmy ve zbytku světa. Druhé místo obsadily s růstovým potenciálem 74 procent aerolinky Delta. Více než sto procent pak prý nabude cena akcií návrhářské firmy Michael Kors, která v září provedla druhou veřejnou nabídku akcií s prodejní cenou 76,75 dolaru za kus.


Čtěte také:

Americký akciový index S&P500 poprvé překonal hranici 2000 bodů

Do ekologie šly loni rekordní investice. Platily hlavně firmy

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Průzkumníci loni objevili nejméně nových zásob ropy za 70 let

Průzkumníci loni objevili nejméně nových zásob ropy za 70 let

Průzkumníci v loňském roce objevili jen 2,7 miliard barelů nových zásob konvenční ropy, což je nejnižší údaj od roku 1947. Údaj za loňský rok rovněž představuje pouhou desetinu… více

Mobilní web