Bankovní skupina Société Générale věří v pětiletý růst

16.6.2010 7:47   |  

Francouzská bankovní skupina Société Générale (SG), která vlastní v Česku Komerční banku, představila strategický plán na příštích pět let. Odhodlala se k tomu jako první z velkých bank, protože většina z nich kvůli hospodářské krizi upustila od zpracovávání dlouhodobějších strategií a omezila se pouze na jednoleté výhledy.

„Société Générale má velmi silný byznys model a potenciál jedné z nejúspěšnějších evropských bank. Rok 2010 pro nás představuje začátek nové éry. V tomto ohledu jsou naše výsledky za první čtvrtletí letošního roku hmatatelným důkazem našeho odrazu ode dna. Budeme usilovat o udržitelný růst a přísnou disciplínu v řízení rizik,“ uvedl šéf finančního domu Frédéric Oudéa.

Bankovní skupina Société Générale, která je podle tržní hodnoty druhá největší ve Francii, vykázala za loňský rok čistý zisk 700 milionů eur. V prvním čtvrtletí tohoto roku oznámila v tomto ukazateli 1,06 miliardy. Letos očekává tři miliardy eur, v roce 2012 by to už mělo být šest miliard.

Růst tržeb by měl v příštích pěti letech dosahovat minimálně čtyři procenta ročně. Do konce „pětiletky“ chce Société Générale patřit mezi nejlepší tři bankovní domy v regionu střední a východní Evropy. V celé Evropě by brala místo v první pětce v oblasti investičního a korporátního bankovnictví.

Akcie banky si během pondělí a úterý připsaly téměř sedm procent. Od začátku roku přišly o třetinu své hodnoty. Société Générale na sebe upoutala pozornost v minulém týdnu, kdy začal v Paříži proces s jejím bývalým makléřem banky Jérômem Kervielem. Banka mu připisuje odpovědnost za ztráty 4,9 miliardy eur a viní ho z překročení pravomocí, zpronevěry, falšování dokumentů a neoprávněné manipulace s počítačovými daty.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web