Banku UniCredit vyšetřuje policie kvůli daňovým podvodům

18.10.2011 20:46   |  

Největší italskou banku UniCredit vyšetřuje italská policie. Ta zabavila největší domácí bance 245 milionů eur (6,1 miliardy korun) v podezření na daňové podvody. Zároveň se rozběhlo vyšetřování bývalého generálního ředitele banky Alessandra Profuma.

Informace, které přinesla agentura Reuters, vzešly z justice a poté je finanční dům sám potvrdil. Banka uvedla, že o žádném nezákonném jednání neví, její mluvčí řekla, že banka je přesvědčena, že jednala správně. UniCredit, která patří mezi velké banky i na českém trhu, vyjádřila nad kroky policie překvapení.

Policie pouze oznámila, že zabavila peníze v jedné z předních italských bank kvůli „podvodnému jednání prostřednictvím složité série mezinárodních operací, které využívaly firemních struktur a finančních nástrojů“.

Údajné podvody se mají týkat daňových přiznání z let 2007 a 2008. Zdroje uvedly, že vyšetřování se týká UniCredit a Profuma, který loni po sporu s akcionáři odstoupil z funkce.

Autor: nes, čtk

Komentáře

Čtěte také

Nizozemská vláda chce zrušit fosilní auta, mají je nahradit elektromobily

Nizozemská vláda chce zrušit fosilní auta, mají je nahradit elektromobily

Jen 15 procent všech prodaných automobilů v Nizozemsku budou v roce 2025 tvořit elektromobily. Návrh na omezení fosilních aut tak podle ministra ekonomiky nedává smysl. více

Mobilní web