Banku Zuno chce získat slovenský finančník Krúpa

O koupi on-line banky Zuno, kterou nabídla k prodeji rakouská skupina Raiffeisen Bank International, vyslovil zájem slovenský finančník Pavol Krúpa. Podání nabídky zvažuje také největší bankovní ústav na Slovensku, Slovenská sporiteľňa. Ztrátová banka Zuno podniká v České republice i na Slovensku, dohromady má asi čtvrt milionu klientů.

Zuno banka
21.1.2015 9:28   |  

„Ano, máme zájem o Zuno,“ citovaly slovenské Hospodárske noviny Krúpu, který ovládá finanční společnost Arca Capital. O ovládnutí banky Zuno se možná pokusí i Slovenská sporiteľňa, která patří do skupiny rakouské Erste Bank. „Slovenská sporiteľňa zváží možnost podání nabídky,“ uvedl mluvčí banky Štefan Frimmer.

Banka Zuno začala působit v roce 2010 na Slovensku, kde má nyní kolem 140 tisíc zákazníků, a následující rok v Česku, kde zatím získala asi 90 tisíc klientů. Patří mezi první on-line banky působící v regionu střední a východní Evropy, klasické pobočky nemá.

Český list Hospodářské noviny (HN) v úterý napsal, že Zuno se potýká s ročními ztrátami v řádu desítek milionů korun a malým objemem poskytnutých úvěrů.

Zájemci o banku mohou podat nezávazné nabídky do poloviny února, pak dostanou vybraní uchazeči možnost provést hloubkovou prověrku. Raiffeisen Bank odeslala podle HN takzvanou iniciační nabídku i dosavadním konkurentům. Banka Zuno získala licenci v Rakousku, takže převzetí bude schvalovat tamní centrální banka, nikoli Česká národní banka.


Čtěte více:

Expanze se odkládá. Ztrátová banka Zuno má dost práce v Česku

Online banka Zuno ohlásila 200 tisíc klientů

Expanze Zuno Bank skončila dříve, než začala

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Slovácko se dočká nových elektrifikovaných tratí, vyjdou na pět miliard

Slovácko se dočká nových elektrifikovaných tratí, vyjdou na pět miliard

Stát připravuje elektrifikaci železničních tratí ze Starého Města přes Uherské Hradiště do Veselí nad Moravou, Bojkovic a Luhačovic. Cestování vlakem tak bude rychlejší a pro… více

Mobilní web