Banky lákají klienty k platbám kartou

22.9.2010 9:34   |  

České banky se snaží změnit chování tuzemských zákazníků a naučit je častěji platit kartou. Banky se shodují, že chování některých zákazníků postrádá logiku. Například v případě, kdy si klient vybere z bankomatu hotovost, kterou následně uhradí běžný nákup v supermarketu.

Nyní se svou nabídkou přichází Komerční banka, která bude od začátku platnosti nového sazebníku v lednu příštího roku jako první vracet klientům poplatek za výběr z bankomatu domovské banky. „Klient dostane tolik výběrů z bankomatu zdarma, kolikrát v daném kalendářním měsíci zaplatí kartou,“ říká k produktu s názvem MojeOdměny Jozef Ryšavý, vedoucí marketingového plánování a řízení cen u Komerční banky. K tomu, aby klient dostal vrácené poplatky za výběry, už nemusí dělat nic dalšího.

Na českém trhu jde mezi bankami o novinku. Dosud spíše nabízely různé slevy u smluvních partnerů či věrnostní programy, kde klienti sbírají body, za které si mohou následně vybrat odměnu. Do těchto programů se však zákazníci často musejí registrovat. „Klientům nabízíme náš Bonusprogram, kde mohou sbírat body, za něž pak dostanou dárky,“ říká například Kristýna Havligerová, tisková mluvčí České spořitelny. „Klienti také při platbě kartou u smluvních partnerů obdrží slevu,“ dodává.

Poštovní spořitelna zase nabízí Věrnostní program. „Za každou platbu v minimální výši 250 korun obdrží klient body. Za ně si pak může vybrat dárek z katalogu. U čerpacích stanic EuroOil má navíc slevu 40 haléřů na litr paliva,“ uvedla Denisa Salátková, tisková mluvčí Poštovní spořitelny. Její mateřská ČSOB podle slov mluvčí Pavly Hávové žádný podobný program či slevy nenabízí.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Biden varuje Evropu před rozšířením plynovodu Nord Stream

Biden varuje Evropu před rozšířením plynovodu Nord Stream

Americký viceprezident Joe Biden varoval Evropskou unií před výstavbou další větve plynovodu Nord Stream, přivádějící plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře. "Vypadá to… více

Mobilní web