Banky navzdory elektronickým službám rozšiřují pobočkovou síť

14.7.2010 17:52   |  

Přestože klienti tuzemských bank stále více využívají služeb elektronického bankovnictví, banky letos rozšiřují svou pobočkovou síť. Vyplývá to z ankety mezi největšími domácími peněžními ústavy. Ty upozorňují i na modernizaci poboček. Podpora pobočkové sítě u složitějších produktů či případů je pro klienty podle nich nadále důležitá.

O čtyři nové pobočky rozšířila v letošním prvním pololetí svou obchodní síť Česká spořitelna. Ta letos také modernizovala 27 poboček a dalších šest jich přemístila do atraktivnějších prostor. Do konce tohoto roku má v plánu otevřít dalších zhruba šest nových poboček, asi 12 jich přesunout do kvalitnějších prostor a kolem 30 poboček zmodernizovat.

„Dobře fungující pobočková síť je důležitá pro mnoho našich klientů, takže věnujeme rozšiřování a modernizaci našich obchodních míst velkou pozornost. Snažíme se také zlepšovat obsluhu, a proto jsme v tomto roce otevřeli další tři pobočky s víkendovým provozem, kterých celkově máme již dvacet,“ uvedl ředitel pobočkové sítě regionu západ ČS Tomáš Vaníček.

Komerční banka rozšiřování pobočkové sítě k cílovému stavu okolo 400 poboček prakticky dokončila, řekla mluvčí banky Monika Klucová. KB v roce 2002 měla přibližně 320 poboček, nyní jich má téměř 400. „Výrazně jsme investovali jak do nových poboček, tak do rozvoje stávajících. Desítky poboček jsme také přemístili. Jejich provoz je tak přizpůsoben potřebám klientů, například pobočky v obchodních centrech,“ dodala.

Poštovní spořitelna má nyní 52 finančních center, služby také poskytuje přes více než 3300 poboček České pošty a 2700 finančních poradců sesterské Českomoravské stavební spořitelny. „S dalším rozvojem samozřejmě počítáme i v tomto roce, kdy chceme posílit distribuční síť v rámci celé ČR, a to hlavně v jižních Čechách a na Plzeňsku,“ upozornila mluvčí PS Denisa Salátková.

GE Money Bank plánuje otevřít podle mluvčí Markéty Dvořáčkové do 20 obchodních míst. „Všechny v novém designu, tedy ultramoderní a plně vyhovující potřebám klientů,“ podotkla.

Raiffeisenbank letos otevřela pět nových poboček a zhruba deset jich zrekonstruovala. „Chystáme výraznou expanzi pobočkové sítě, letos a příští rok chceme otevřít nebo rozšířit několik desítek poboček a nabrat několik set lidí. Budeme rovněž otevírat nová specializovaná centra pro obsluhu tzv. prémiových klientů v konceptu Raiffeisen Premium Banking,“ poznamenal mluvčí banky Tomáš Kofroň.

ČSOB nabízí své produkty a služby na 237 pobočkách. Důležité je, aby pobočky poskytovaly komfortní prostředí pro klienty i poradce. „V několika pobočkách prezentujeme aktuální produktovou nabídku prostřednictvím LCD obrazovek vyvolávacích zařízení,“ upozornila mluvčí banky Pavla Hávová.

Autor: čtk, foto E15

Komentáře

Čtěte také

Indonésan tvrdí, že je mu 145 let, byl by tak nejstarší na světě

Indonésan tvrdí, že je mu 145 let, byl by tak nejstarší na světě

Nejstarším žijícím člověkem je patrně Indonésan, který tvrdí, že je mu 145 let. Podle údajů na jeho občanském průkazu se narodil 31. prosince 1870 a místní úřady toto datum… více

Mobilní web