Banky posilují poradenský byznys

Retailové žně tuzemských bank jsou zřejmě definitivně u konce. Každoroční silný růst výnosů z poplatků je pryč a zejména velké bankovní domy se snaží hledat cesty, jak se dostat k novým klientům, od kterých by mohly do budoucna inkasovat slušné zisky.

 Banka ČSOB
6.8.2012 8:41   |  

Někteří hráči vsadili na poradenskou činnost a hodlají konkurovat gigantům, jako jsou firmy PricewaterhouseCoopers nebo Deloitte. A nebojí se jim přetahovat špičkové experty. Zejména Česká spořitelna a ČSOB v této oblasti velmi posilují. Poradenským firmám se to pochopitelně nelíbí.

Posledním přírůstkem na českém poradenském trhu s kontrolou velké bankovní skupiny je ČSOB Advisory. „Cílem je poskytovat poradenství pro subjekty veřejné správy v oblasti strategického i operativního řízení a v oblasti financování a transakcí,“ vysvětluje výkonný ředitel firmy Martin Buranský.


Čtěte také:

České spořitelně v pololetí vzrostl zisk o 14 procent

Komerční banka zvýšila zisk o více než třetinu


V minulosti Buranský pracoval pět let pro PwC a před nástupem do ČSOB působil osm let na pozici partnera pro veřejný sektor ve společnosti Deloitte.

Celý článek najdete v dnešním vydání týdeníku

Autor: Petra Pelantová

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web