Banky posilují poradenský byznys

Retailové žně tuzemských bank jsou zřejmě definitivně u konce. Každoroční silný růst výnosů z poplatků je pryč a zejména velké bankovní domy se snaží hledat cesty, jak se dostat k novým klientům, od kterých by mohly do budoucna inkasovat slušné zisky.

 Banka ČSOB
6.8.2012 8:41   |  

Někteří hráči vsadili na poradenskou činnost a hodlají konkurovat gigantům, jako jsou firmy PricewaterhouseCoopers nebo Deloitte. A nebojí se jim přetahovat špičkové experty. Zejména Česká spořitelna a ČSOB v této oblasti velmi posilují. Poradenským firmám se to pochopitelně nelíbí.

Posledním přírůstkem na českém poradenském trhu s kontrolou velké bankovní skupiny je ČSOB Advisory. „Cílem je poskytovat poradenství pro subjekty veřejné správy v oblasti strategického i operativního řízení a v oblasti financování a transakcí,“ vysvětluje výkonný ředitel firmy Martin Buranský.


Čtěte také:

České spořitelně v pololetí vzrostl zisk o 14 procent

Komerční banka zvýšila zisk o více než třetinu


V minulosti Buranský pracoval pět let pro PwC a před nástupem do ČSOB působil osm let na pozici partnera pro veřejný sektor ve společnosti Deloitte.

Celý článek najdete v dnešním vydání týdeníku

Autor: Petra Pelantová

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web