Banky propouštějí. ČSOB opustí 250 zaměstnanců, Českou spořitelnu 600

Tuzemským bankám a spořitelnám v prvním čtvrtletí meziročně klesl souhrnný čistý zisk téměř o desetinu na 14,4 miliardy korun. České spořitelně se snížil čistý zisk ve čtvrtletí téměř o šest procent na 4,2 miliardy korun. O devět procent klesl čistý zisk Komerční bance, a to na 3,2 miliardy korun, a UniCredit Bank o pětinu na 552 milionů korun. ČSOB se ve čtvrtletí snížil čistý zisk o 19 procent na 3,2 miliardy korun. Banky proto oznámily snižování stavů.

ČSOB
28.6.2013 18:19   |  

Skupina ČSOB letos ke konci června snížila počet zaměstnanců asi o 250, tedy o 3,2 procenta. Na konci loňského roku přitom oznámila, že během první poloviny letošního roku sníží počet zaměstnanců až o šest procent. Uvedla to výkonná ředitelka útvaru řízení lidských zdrojů ČSOB Marie Martinková. Skupina měla koncem loňského roku 7800 zaměstnanců.

„Tento krok souvisel se zefektivňováním řízení skupiny a zohledňoval výhled ekonomiky na nadcházející období. Ke konci první poloviny letošního roku jsme ale snížili počet zaměstnanců pouze o 3,2 procenta, protože se nám podařilo najít potřebnou úsporu i v jiných nákladech než personálních,“ uvedla Martinková.

Konzultanti banky se zaměstnancům, jejichž pracovní pozice byla zrušena, snaží podle ní hledat nové pracovní uplatnění. „Pro zaměstnance, s nimiž ukončujeme pracovní poměr, organizujeme workshopy, které pomáhají zorientovat se na trhu práce, posilují motivaci hledání nového pracovního uplatnění a poskytují informace jak zaměstnání hledat. Zároveň nabízíme jejich zařazení do nabídkové služby vybrané personální agentury či psychologické poradenství,“ dodala.

Česká spořitelna redukuje ještě více

Letos propouští například i Česká spořitelna. Banka která patří do rakouské skupiny Erste se zbaví zhruba 600 zaměstnanců. Trend snižování nákladů souvisí s poklesem zisku největších bank. Tuzemským bankám a spořitelnám v prvním čtvrtletí meziročně klesl souhrnný čistý zisk téměř o desetinu na 14,4 miliardy korun.

Vývoj ceny akcií skupiny Erste Group na pražské burze

České spořitelně se snížil čistý zisk ve čtvrtletí téměř o šest procent na 4,2 miliardy korun. O devět procent klesl čistý zisk Komerční bance, a to na 3,2 miliardy korun, a UniCredit Bank o pětinu na 552 milionů korun. ČSOB se ve čtvrtletí snížil čistý zisk o 19 procent na 3,2 miliardy korun.

Do skupiny ČSOB patří vedle banky například ČSOB Pojišťovna, Hypoteční banka, ČSOB Penzijní fond Stabilita, Českomoravská stavební spořitelna a ČSOB Leasing. ČSOB je součástí mezinárodní bankovní a pojišťovací skupiny KBC, která aktivně působí v Belgii a zemích střední a východní Evropy.


O bankách čtěte více:

ČSOB klesl zisk o pětinu. Dole jsou úroky a více je nesplácených úvěrů

Tanečky kolem ČSOB: zájem mají Poláci, KBC ale nechce o prodeji slyšet

Výprodej u KBC pokračuje, banka se zbaví slovinské dcery


Autor: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Turecko se chce po boku Spojených států podílet na boji s radikály ze samozvaného Islámského státu (IS) a vyhnat je z jejich bašty v syrském městě Rakka. Podmínkou je, že se… více

Mobilní web