Banky vytvoří služby pro advokáty či zubní lékaře

Bankovní domy hledají stále více byznysu mezi živnostníky a malými firmami. Tam jsou totiž marže vyšší než u běžného retailového bankovnictví. Finančníci ale dospěli k názoru, že jednotlivým profesím musejí nabídnout individuální služby.

Minipobočka Equa Bank
9.4.2015 7:41   |  

Equa bank tak včera uvedla, že si pro letošek dala za cíl rozšířit portfolio klientů o podnikatele a malé firmy. Proto přichází s účty Sector a Trade. První z jmenovaných je určen pro lékaře, lékárníky, stomatology, veterinární lékaře, advokáty, notáře, radnice obcí, bytová družstva a společenství vlastníků bytových jednotek. „Klient má zdarma kromě vedení účtu také příchozí a odchozí platby, trvalé příkazy a inkasa,“ uvádí k novince banka.

Účet Trade je pak určen především exportérům a nabízí zvýhodněné podmínky cizoměnových plateb. „Našim cílem je nabízet produkty a služby šité klientům na míru,“ říká Radek Schönfeld, ředitel firemního bankovnictví Equa bank.

V hledáčku bank jsou živnostníci, především z lukrativnějších oborů jako jsou advokáti, notáři, stomatologové či lékárníci.
„Naší ideou je zaplnit mezeru na trhu a oslovovat konkrétní skupiny potenciálních zákazníků se speciálními požadavky. Nyní se zaměřujeme například na právníky. Ti byli v minulosti osloveni bankou LBBW a my v tomto odvětví stále vidíme silný potenciál,“ uvedl v rozhovoru pro deník E15 šéf české Expobank Maris Avotinš.

Equa bank snížila ztrátu
Equa bank, která patří k menším finančním ústavům, snížila loni ztrátu meziročně o devět procent na 359 milionů korun. Počet klientů banky se zvýšil o polovinu na 115 tisíc. Equa bank vstoupila na český trh po převzetí Banco Popolare ČR společností Equa Group Limited.

Čtěte také:

Účet i zlatá karta zdarma pro právníky a lékaře

Keith Phillips: Banky musí vyvinout nové služby a změnit ty stávající, jinak nepřežijí

Zdeněk Pečený Autor: Zdeněk Pečený redaktor E15

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web