Bestsport zvýšil meziročně zisk na 47,5 milionu korun

17.6.2011 18:54   |  

Společnost Bestsport, která provozuje pražskou O2 arenu, zvýšila letos do konce dubna meziročně zisk na 47,5 milionu korun. Od začátku roku do konce dubna O2 arenu navštívilo přibližně 150 tisíc lidí. Firma je od května v insolvenci.

Nejvíce peněz firmě přinesl březnový koncert australské zpěvačky Kylie Minogue, dubnový dvojkoncert zakladatele britské rockové kapely Pink Floyd Rogera Waterse a postup HC Slavia v Play-off hokejové extraligy, uvedl mluvčí Bestsportu Jan Tuna.

Bestsport je vlastněn Občanským sdružením Zelený ostrov (OSZO), které má stejné majitele jako Sazka, tedy sportovní svazy. Bestsport je od počátku května v insolvenci, insolvenční návrh podal sám na sebe koncem března.


Čtěte také: Sazka zasedne v prozatímním věřitelském výboru Bestsportu


O tom, zda Bestsport čeká reorganizace, nebo podobně jako sesterská loterijní společnost Sazka skončí v konkurzu, se rozhodne na schůzi věřitelů svolané na 28. června. Mezi členy prozatímního věřitelského výboru Bestsportu je i Sazka. Ve výboru zasednou i společnosti A & CE Auditoři a znalci Praha, KKCG Structured Finance, NLB Factoring a The Bank of New York Mellon.

Insolvenční správkyně společnosti Bestsport Daniela Urbanová uznala 62 pohledávek za firmou za celkem 18,55 miliardy korun. Největší uznané pohledávky má Sazka za 7,16 miliardy korun, OSZO za 5,26 miliardy korun a agent držitelů dluhopisů The Bank of New York Mellon za 5,16 miliardy korun.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Korejci nesehnali povolení, stavba výrobny pneumatik Nexen se odkládá

Korejci nesehnali povolení, stavba výrobny pneumatik Nexen se odkládá

V průmyslové zóně Triangle nedaleko Žatce začaly terénní práce pro továrnu na výrobu pneumatik. Stavba jihokorejského Nexenu začne ale až v příštím roce, termín otevření se totiž… více

Mobilní web