BMW koupí za 15 miliard korun leasingovou divizi ING

8.7.2011 16:25   |  

Německá automobilka BMW převezme od nizozemského fonačního institutu ING divizi pro leasing automobilů za 637 milionů eur (15 miliard korun).

Divize ING Car Lease má zhruba 1200 zaměstnanců a kolem 240 tisíc automobilů, zastoupena je v osmi evropských zemích. Leasingová odnož BMW Aplhabet díky tomu svými pobočkami pokryje 16 evropských států.

Transakce bude dokončena v posledním čtvrtletí letošního roku, mezitím ji ještě musí schválit příslušné německé a nizozemské úřady.

Nizozemská firma chce výtěžek z prodeje divize použít k vrácení částí státní finanční pomoci, kterou dostala během finanční krize. „Prodej ING Car Lease názorně ilustruje pokračující kroky ING k zeštíhlení aktivit a zjednodušení podniku,“ uvedl generální ředitel ING Jan Hommen. Zeštíhlení po ní žádá EU jako jednu z podmínek poskytnuté pomoci.

Autor: bru

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web