BNP Investment Partners a Fortis Investments se spojily do jedné firmy

7.4.2010 10:48   |  

BNP Investment Partners a Fortis Investments jsou od 1. dubna letošního roku sloučeny do jedné firmy. Podle zástupců dotčených společností stojí za fúzí snaha vytvořit významného globálního správce aktiv investorů.

„Sloučená společnost BNP Paribas Investment Partners bude schopna našim klientům poskytnout přístup k ještě k širší škále vysoce kvalitních investičních řešení než doposud,“ konstatoval ředitel BNP Paribas Asset Management pro Českou republiku a Slovensko Jan Maňák. Největším akcionářem nově vzniklé společnosti je BNP Paribas, S.A., největší bankovní ústav v eurozoně s úvěrovým ratingem AA od společnosti S & P.

Celková aktiva pod správou nově vzniklé společnosti představují 530 miliard eur. To je pátý největší správce aktiv v Evropě, respektive jedenáctý největší na světě. V České republice a na Slovensku jsou od firmy k veřejné nabídce registrované lucemburské podílové fondy rodin Parvest, Parworld, Fortis L Fund a Fortis L Plan. Všechny tyto fondové rodiny bude spravovat nově vzniklá správcovská
společnost.

Názvy nejrozšířenějších fondů BNP Paribas Investment Partners včetně rodiny fondů Parvest s domicilem v Lucembursku, se v současné době nemění. Fondy, které doposud spravovala společnost Fortis Investments bude nově řídit její právní nástupce, BNP Paribas Investment Partners separátně z důvodu minimalizace změn pro klienty.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři aktualizováno

Firmu Kovosvit MAS ze Sezimova Ústí, která má finanční problémy, vede nový manažerský tým. Bývalý pověřený ředitel Blahoslav Fajmon rezignoval. Zaměstnanci stále nedostali… více

Mobilní web