Boj o terminály Sazky začal

26.4.2011 7:20   |  

Mnohem cennější než honosná sportovní hala ve Vysočanech jsou pro věřitele Sazky tisíce nenápadných terminálů, přes něž lze sázet, ale také poskytovat další služby. Začíná tak boj o terminály. První oficiální nabídku udělala v pátek PPF, jeden z hlavních uchazečů o Sazku.

S pohledávkou kvůli složené kauci za terminály mezi dvaceti až 130 tisíci korun se do insolvenčního řízení přihlásily v posledním týdnu dvě stovky i jednotlivců. Jejich počet ale výrazně stoupne, neboť složení kauce bylo podle předsedy Sdružení trafikantů a prodejců tisku (STAPT) Milana Ságnera povinné. Z trafikantů-členů sdružení jich terminál Sazky provozuje 2500.

„Jako věřitelé se přihlásí na tisíc trafikantů. Máme na to i advokátní kancelář, která vyplní a podá přihlášku za ty, jimž se zdá postup složitý,“ řekl deníku E15 Ságner. Další tisíce terminálů pak provozují obchody, restaurace a další subjekty, které členy STAPT nejsou.

Podle firmy GTECH Corporation, jednoho z členů prozatímního věřitelského výboru a majitele terminálů, odpojila Sazka 1300 terminálů. Přesný počet neuvedla s tím, že funguje výrazná většina terminálů. „Odpojeny byly pouze terminály těch obstaravatelů, kteří s námi spolupráci sami ukončili, nebo těch, kteří v rozporu se smlouvou zadrželi tržby,“ uvedl Robert Kupka z PR oddělení Sazky.

PPF však v pátek v inzerátu provozovatelům terminálů – těch fungujících i těch, které byly nebo budou odpojeny – slíbila, že jim po splnění podmínek uhradí pohledávky u Sazky včetně kaucí. K podmínkám patří, aby provozovatelé odváděli tržby a nezadržovali je ve výši kauce. „Nechceme už dále nečinně přihlížet, jak se současný management Sazky snaží ničit unikátní prodejní síť,“ uvedl v inzerátu člen představenstva společnosti Moranda ze skupiny PPF Petr Dohnal.

PPF si ale zároveň chce pojistit provozovatele terminálů tak, aby se k nim nedostali další zájemci o loterie. O licenci k provozování loterií totiž letos požádaly Fortuna, Synot Tip a Chance. Jednou z podmínek PPF je, že provozovatel terminálu „do 1. července neuzavře s jakýmkoli třetím subjektem smlouvu, jejímž předmětem bude obstarávání či provozování číselných a jiných loterií prostřednictvím on-line terminálů či jiným způsobem a jakákoliv související činnost“. Trafikanti se k nabídce PPF staví obezřetně, jednání mají proběhnout ve středu.

Autor: Dušan Kütner

Komentáře

Čtěte také

Skanska na východě Slovenska postaví 14 km dálnice za 5,3 miliardy korun

Skanska na východě Slovenska postaví 14 km dálnice za 5,3 miliardy korun

Stavební společnost Skanska Česká republika a Slovensko postaví 14,4 kilometru dlouhý úsek dálnice D1 na východním Slovensku poblíž Košic. Hodnota stavby je 5,3 miliardy korun.… více

Mobilní web