Boj o terminály Sazky začal

26.4.2011 7:20   |  

Mnohem cennější než honosná sportovní hala ve Vysočanech jsou pro věřitele Sazky tisíce nenápadných terminálů, přes něž lze sázet, ale také poskytovat další služby. Začíná tak boj o terminály. První oficiální nabídku udělala v pátek PPF, jeden z hlavních uchazečů o Sazku.

S pohledávkou kvůli složené kauci za terminály mezi dvaceti až 130 tisíci korun se do insolvenčního řízení přihlásily v posledním týdnu dvě stovky i jednotlivců. Jejich počet ale výrazně stoupne, neboť složení kauce bylo podle předsedy Sdružení trafikantů a prodejců tisku (STAPT) Milana Ságnera povinné. Z trafikantů-členů sdružení jich terminál Sazky provozuje 2500.

„Jako věřitelé se přihlásí na tisíc trafikantů. Máme na to i advokátní kancelář, která vyplní a podá přihlášku za ty, jimž se zdá postup složitý,“ řekl deníku E15 Ságner. Další tisíce terminálů pak provozují obchody, restaurace a další subjekty, které členy STAPT nejsou.

Podle firmy GTECH Corporation, jednoho z členů prozatímního věřitelského výboru a majitele terminálů, odpojila Sazka 1300 terminálů. Přesný počet neuvedla s tím, že funguje výrazná většina terminálů. „Odpojeny byly pouze terminály těch obstaravatelů, kteří s námi spolupráci sami ukončili, nebo těch, kteří v rozporu se smlouvou zadrželi tržby,“ uvedl Robert Kupka z PR oddělení Sazky.

PPF však v pátek v inzerátu provozovatelům terminálů – těch fungujících i těch, které byly nebo budou odpojeny – slíbila, že jim po splnění podmínek uhradí pohledávky u Sazky včetně kaucí. K podmínkám patří, aby provozovatelé odváděli tržby a nezadržovali je ve výši kauce. „Nechceme už dále nečinně přihlížet, jak se současný management Sazky snaží ničit unikátní prodejní síť,“ uvedl v inzerátu člen představenstva společnosti Moranda ze skupiny PPF Petr Dohnal.

PPF si ale zároveň chce pojistit provozovatele terminálů tak, aby se k nim nedostali další zájemci o loterie. O licenci k provozování loterií totiž letos požádaly Fortuna, Synot Tip a Chance. Jednou z podmínek PPF je, že provozovatel terminálu „do 1. července neuzavře s jakýmkoli třetím subjektem smlouvu, jejímž předmětem bude obstarávání či provozování číselných a jiných loterií prostřednictvím on-line terminálů či jiným způsobem a jakákoliv související činnost“. Trafikanti se k nabídce PPF staví obezřetně, jednání mají proběhnout ve středu.

Autor: Dušan Kütner

Komentáře

Čtěte také

Žádný czexit. Česko musí zůstat v EU, míní Sobotka

Žádný czexit. Česko musí zůstat v EU, míní Sobotka

Premiér Bohuslav Sobotka odmítl hlasy, podle nichž by mělo Česko po vzoru Velké Británie vystoupit z Evropské unie. Česká republika je i kvůli hospodářským vztahům zemí, jejíž… více

Komerční prezentace
Mobilní web