Bonusy na Wall Street byly prý loni nejvyšší od začátku krize

Průměrná odměna zaměstnanců ve společnostech obchodujících s cennými papíry na Wall Street se loni zvýšila o 15 procent na více než 164 tisíc dolarů (3,2 miliony korun).

Ilustrační foto
12.3.2014 20:25   |  

Odměny tak byly podle všeho nejvyšší od začátku finanční krize v roce 2008 a třetí nejvyšší od chvíle, kdy se začaly vést záznamy. Vyplývá to podle agentur AP a Reuters z odhadu, který dnes zveřejnil hlavní finanční kontrolor státu New York Thomas DiNapoli.

Obchodování s cennými papíry ve městě New York přitom zaměstnává méně lidí než před krizí. DiNapoliho dnešní zpráva ukázala, že sektor tu měl 165 200 pracovníků, tedy o 12,5 procenta méně zaměstnanců než před krizí.

Celkově má odvětví cenných papírů podle finančního kontrolora za sebou dobrý rok, a to i přes nákladná urovnání právních sporů a vyšší úrokové sazby. Ziskové je pět let po sobě. Zisky členů newyorské akciové burzy z obchodování s cennými papíry však loni klesly. Celkově dosáhly skoro 16,7 miliardy dolarů (skoro 330 miliard korun), což bylo o 30 procent méně než před rokem.

New York Stock Exchange má zhruba 200 členů. Jejich zisky z obchodování s cennými papíry se podle agentury AP tradičně chápou jako měřítko ziskovosti celého odvětví.


Čtěte také:

Urputné tempo Wall Street letos zdědí Evropa

Bohatí Američané se bojí o peníze, letos nehodlají riskovat

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Sněmovna zřídila vyšetřovací komisi k reformě policie

Sněmovna zřídila vyšetřovací komisi k reformě policie aktualizováno

Sněmovna zřídila vyšetřovací komisi k reorganizaci celostátních policejních útvarů. Komise by mohla začít pracovat od pátku, pokud poslanci zvolí jejího předsedu. Členy bude dolní… více

Komerční prezentace
Mobilní web