Bonusy na Wall Street byly prý loni nejvyšší od začátku krize

Průměrná odměna zaměstnanců ve společnostech obchodujících s cennými papíry na Wall Street se loni zvýšila o 15 procent na více než 164 tisíc dolarů (3,2 miliony korun).

Ilustrační foto
12.3.2014 20:25   |  

Odměny tak byly podle všeho nejvyšší od začátku finanční krize v roce 2008 a třetí nejvyšší od chvíle, kdy se začaly vést záznamy. Vyplývá to podle agentur AP a Reuters z odhadu, který dnes zveřejnil hlavní finanční kontrolor státu New York Thomas DiNapoli.

Obchodování s cennými papíry ve městě New York přitom zaměstnává méně lidí než před krizí. DiNapoliho dnešní zpráva ukázala, že sektor tu měl 165 200 pracovníků, tedy o 12,5 procenta méně zaměstnanců než před krizí.

Celkově má odvětví cenných papírů podle finančního kontrolora za sebou dobrý rok, a to i přes nákladná urovnání právních sporů a vyšší úrokové sazby. Ziskové je pět let po sobě. Zisky členů newyorské akciové burzy z obchodování s cennými papíry však loni klesly. Celkově dosáhly skoro 16,7 miliardy dolarů (skoro 330 miliard korun), což bylo o 30 procent méně než před rokem.

New York Stock Exchange má zhruba 200 členů. Jejich zisky z obchodování s cennými papíry se podle agentury AP tradičně chápou jako měřítko ziskovosti celého odvětví.


Čtěte také:

Urputné tempo Wall Street letos zdědí Evropa

Bohatí Američané se bojí o peníze, letos nehodlají riskovat

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web