Bookmakeři mají jasno - k paritě eura a dolaru dojde nejspíš do tří měsíců

Americký dolar je nejdražší za posledních 10 let. Jeho aktuální dnešní kurz vůči české koruně je 25,73, kurz eura k české koruně je 27,30. Kurzy eura a dolaru se k sobě tak momentálně přiblížily nejvíce za posledních 12 let. Většina velkých bank proto předpokládá, že ještě během letošního roku dojde k paritě kurzů obou měn. Bookmakeři jsou ještě víc napřed, shodu očekávají do léta.

ilustrační foto
13.3.2015 14:32   |  

„Naši bookmakeři vypsali kurzy na to, ve kterém období roku 2015 k této situaci dojde. Jako nejpravděpodobnější se podle nich jeví léto letošního roku. Květen až červen mají kurz 3:1 a červenec až srpen 4:1. Ti, kdo věří, že kurz obou měn bude paritní v září a říjnu si mohou vsadit v kurzu 5:1,“ uvádí mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Naopak nejméně pravděpodobný je podle bookmakerů scénář, kdy k paritě kurzů dojde až na konci roku, tedy v listopadu nebo prosinci. Na tuto možnost proto stanovili kurz 8:1. Pokud by k takové situaci došlo, znamenala by i pouhá vsazená tisícikoruna výhru osm tisíc korun.

Podle finančních analytiků by dolar v příštím roce mohl pokořit hranici 30 korun. Za jeho posilováním stojí forma americké ekonomiky a naopak problémy té evropské, na níž jsou tuzemské trhy silně navázány. V Česku se dlouhodobě sílící dolar projeví hlavně zdražením pohonných hmot, elektroniky a exotických zájezdů.


Čtěte také:

David Marek: Koruna na eurodolarové houpačce

Koruna je k dolaru nejslabší za skoro 11 let, dolů ji táhne euro

Euro je vůči dolaru nejslabší za posledních 11 a půl roku


Autor: try

Komentáře

Čtěte také

Insolvenční správce OKD neuznal pohledávky ministerstva průmyslu

Insolvenční správce OKD neuznal pohledávky ministerstva průmyslu

Insolvenční správce těžební společnosti OKD Lee Louda popřel platnost pohledávek celkem za 1,888 miliardy korun, které přihlásilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Šlo o takzvanou… více

Mobilní web