Brazilská Itaú se prý zajímá o americkou Citizens britské RBS

Největší brazilská soukromá banka Itaú Unibanco zvažuje, že britské Royal Bank of Scotland (RBS) předloží nabídku na koupi její americké divize Citizens. Napsal to list Sunday Times bez uvedení zdrojů.

 Royal Bank of Scotland
5.8.2012 21:38   |  

Itaú podle listu ještě RBS nekontaktovala a obě banky zprávu agentuře Reuters komentovat odmítly. V poslední době se objevily spekulace, že RBS, v níž britská vláda od záchrany před bankrotem v krizi roku 2008 vlastní 82 procent, by mohla prodat Citizens, aby zaplatila část vládního podílu.

Podle Sunday Times už má RBS na americkou dceřinou firmu několik zájemců a prodej by jí mohl vynést deset miliard liber (318 miliard korun). Šéf RBS Stephen Hester však v pátek dohady o prodeji Citizens odmítl a označil americkou divizi za jednu ze základních součástí RBS.


Čtěte také:

Šejkové zvažují koupi podílu v britské RBS

Zhroucení RBS zavinily chyby manažerů i špatný dohled


Itaú nyní usiluje o akvizici v USA, aby si posílila pozici v mezinárodním měřítku. Podle Sunday Times brazilská společnost rovněž uvažuje o koupi dalších amerických bank jako Sovereign Bancorp, kterou vlastní španělská skupina Santander, a Bank West, která patří francouzské Société Générale.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Ministerstvo financí Spojených států ve svém včerejším prohlášení vyslalo varování Evropské komisi. Američanům vadí současná kauza, ve které orgány Evropské unie vyšetřují možné… více

Mobilní web