Británie začala vyšetřovat praktiky banky Barclays

Britský protikorupční úřad SFO oficiálně zahájil trestní vyšetřování banky Barclays. Ta nedávno připustila manipulaci s klíčovou tržní úrokovou sazbou, za což jí úřady ve Velké Británii a Spojených státech minulý týden vyměřily pokutu 435 milionů dolarů (zhruba 8,8 miliardykorun).

 Bob Diamond, šéf banky Barclays
6.7.2012 18:24   |  

Úřad SFO upozorňuje, že zatím není jisté, zda vyšetřování povede i k vznesení nějakého obvinění. Nepravdivé informace o tržních mezibankovních sazbách banka podle agentury AP uváděla v období 2005 až 2009. Zkreslovala tak výši nákladů, za které si půjčovala od ostatních bank.


O celé kauze čtěte více:

Hlásili jsme nízko, aby nás neznárodnili, bránil se šéf Barclays

]Šéf banky Barclays Bob Diamond rezignoval]** **[[http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/britske-banky-o-urokovych-sazbach-lhaly-cele-roky-777615?utm_campaign=boxe15napenizecz&utm_medium=selfpromo&utm_source=penize-cz|Britské banky o úrokových sazbách lhaly celé roky


Tento týden ohlásil rezignaci výkonný ředitel banky Bob Diamond (na snímku). K odchodu se chystá i předseda správní rady Marcus Agius, který chce z banky odejít hned, jakmile se za něj najde náhrada.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Tesco ve střední Evropě prý chtěla koupit maďarská banka, Orbán byl proti

Tesco ve střední Evropě prý chtěla koupit maďarská banka, Orbán byl proti

O údajném prodeji středoevropských aktivit zadluženého britského řetězce Tesco se po Česku a Slovensku začalo spekulovat i v maďarských médiích. Podle nich měla o akvizici silný… více

Komerční prezentace
Mobilní web