Británie začala vyšetřovat praktiky banky Barclays

Britský protikorupční úřad SFO oficiálně zahájil trestní vyšetřování banky Barclays. Ta nedávno připustila manipulaci s klíčovou tržní úrokovou sazbou, za což jí úřady ve Velké Británii a Spojených státech minulý týden vyměřily pokutu 435 milionů dolarů (zhruba 8,8 miliardykorun).

 Bob Diamond, šéf banky Barclays
6.7.2012 18:24   |  

Úřad SFO upozorňuje, že zatím není jisté, zda vyšetřování povede i k vznesení nějakého obvinění. Nepravdivé informace o tržních mezibankovních sazbách banka podle agentury AP uváděla v období 2005 až 2009. Zkreslovala tak výši nákladů, za které si půjčovala od ostatních bank.


O celé kauze čtěte více:

Hlásili jsme nízko, aby nás neznárodnili, bránil se šéf Barclays

]Šéf banky Barclays Bob Diamond rezignoval]** **[[http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/britske-banky-o-urokovych-sazbach-lhaly-cele-roky-777615?utm_campaign=boxe15napenizecz&utm_medium=selfpromo&utm_source=penize-cz|Britské banky o úrokových sazbách lhaly celé roky


Tento týden ohlásil rezignaci výkonný ředitel banky Bob Diamond (na snímku). K odchodu se chystá i předseda správní rady Marcus Agius, který chce z banky odejít hned, jakmile se za něj najde náhrada.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web