Britové letos udělili bankám rekordní pokuty

Rekordních 312 milionů liber (9,6 miliardy korun) letos na pokutách udělil britský finanční regulátor FSA. Přispěly k tomu hlavně pokuty pro banky Barclays a UBS za manipulace s úrokovou sazbou Libor. Předchozí rekord byl z roku 2010, kdy úřad udělil pokuty za 89 milionů liber.

 ilustrační foto
23.12.2012 14:56   |  

Švýcarská banka UBS se dohodla tento týden s úřady v USA, Británii a Švýcarsku, že zaplatí pokutu 1,5 miliardy dolarů (28,6 miliardy korun) za manipulace s globálně používanou mezibankovní sazbou Libor.

Britská FSA z této částky získala 160 milionů liber. V červnu dostala od FSA pokutu 59 milionů liber ve stejném případě britská banka Barclays. Analytici očekávají, že pokutu za manipulaci se sazbami bude muset zaplatit v příštím roce i Royal Bank of Scotland.

Celková částka, kterou letos FSA udělila na pokutách, je však stále menší, než výše pokuty pro UBS od úřadu v USA. Tomu musí banka zaplatit 700 milionů dolarů (13,4 miliardy korun).

Od roku 2007, kdy vypukla finanční krize, zasahuje FSA tvrději proti zneužívání trhu a obrací se na trestní soud kvůli tvrdším sankcím. Britská vláda tento týden schválila zákon, aby pokuty, které FSA udělí, po odečtení nákladů putovaly do státního rozpočtu, napsala agentura Reuters.


Také čtěte:

Banka UBS zaplatí 1,5 miliardy dolarů za podvod

Britské banky o úrokových sazbách lhaly celé roky


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Advokáti se pustili do byznysu s vymáháním dluhů na alimentech

Advokáti se pustili do byznysu s vymáháním dluhů na alimentech

V Česku přibývá trestných činů neplacení výživného. Zvrátit se to rozhodl portál na zaměřený na vymáhání dlužného výživného, služba VašeVýživné.cz. Projekt podle šéfa Asociace… více

Komerční prezentace
Mobilní web