Britská RBS loni vykázala ztrátu 3,5 miliardy liber

Britský finanční ústav Royal Bank of Scotland (RBS) vykázal za loňský rok ztrátu 3,5 miliardy liber (131,4 miliardy korun), zejména kvůli odpisům hodnoty americké divize Citizens a nákladům spojeným s vyšetřováním obchodní praktik banky. Ztráta sice klesla z devíti miliard liber v roce 2013, banka však uvedla, že výrazně omezí aktivity v oblasti investičního bankovnictví a zaměří se na úvěrový trh v Británii.

Ilustrační foto
26.2.2015 14:07   |  

Divize investičního bankovnictví RBS má opustit 25 zemí v Evropě, Asii a na Blízkém východě. Majetek divize se má snížit o více než 60 procent.

Banku musel v roce 2008 zachránit stát, který v ní teď vlastní 79 procent. Její záchrana stála daňové poplatníky 45 miliard liber. RBS od své záchrany nevykázala celoroční zisk, celková ztráta od její záchrany už dosáhla 49,5 miliardy liber, upozorňuje agentura Reuters.

RBS za posledních sedm let prošla velkou reorganizací a zbavila se majetku za více než bilion liber. Loni snížila náklady o 1,1 miliardy liber a dokončila reorganizaci ze sedmi provozních divizí na tři. Divize firemního a institucionálního bankovnictví omezila podnikání na 13 zemí z 38. Letos hodlá RBS snížit náklady o dalších 800 milionů dolarů.


Čtěte také:

RBS zaplatí téměř 12 miliard korun za manipulaci se sazbou LIBOR

RBS a Lloyds. Dva různě těžké balvany

Royal Bank of Scotland vykázala první zisk od roku 2007

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce vybudovat druhý plot podél své hranice se Srbskem. Podle oznámil to maďarský premiér Viktor Orbán. Předpokládá, že druhá bariéra pomůže posílit obranu před možným… více

Mobilní web