Britská RBS prý hodlá zrušit až 14 tisíc pracovních míst. Stáhne se z 25 zemí

Britská banka Royal Bank of Scotland hodlá zrušit až 14 tisíc pracovních míst v divizi investičního bankovnictví. Divize v současnosti zaměstnává zhruba 18 tisíc lidí. Firma uvedla, že divize investičního bankovnictví se stáhne z 25 zemí v Evropě, Asii a na Blízkém východě.

Britská RBS
4.3.2015 9:45   |  

Zdroje obeznámené se situací listu Financial Times sdělily, že cílem RBS je zrušit v této divizi do roku 2019 až čtyři pětiny pracovních míst. Banka již minulý týden oznámila, že výrazně omezí aktivity v oblasti investičního bankovnictví a zaměří se na úvěrový trh v Británii.

Podle informací serveru lidovky.cz odchází RBS rovněž z českého trhu. Zatím však není jasné, zda banka českou pobočku uzavře, nebo ji prodá jiné firmě.

Společnost RBS vykázala za loňský rok ztrátu 3,5 miliardy liber (132 miliard korun), a to zejména kvůli odpisům hodnoty americké divize Citizens a nákladům spojeným s vyšetřováním obchodních praktik banky. Ztráta nicméně klesla z devíti miliard liber v roce 2013.


Čtěte také:

Zestátněné banky RBS a Lloyds žijí zcela odlišné životy

Skotské banky hrozí odchodem. Sídlo by přesunuly do Anglie

RBS a Lloyds – dva různě těžké balvany

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web