Britská skupina Aviva koupí životní pojišťovnu Friends Life

Největší britská pojišťovna Aviva se dohodla na konkrétních podmínkách převzetí životní pojišťovny Friends Life za 5,6 miliardy liber (195 miliard korun). Transakcí vznikne největší poskytovatel životního pojištěni na britském trhu s 16 miliony klientů. Spojená firma by měla podle Avivy ušetřit ročně 225 milionů liber a generovat hotovostní toky v objemu 600 milionů liber za rok. Podle analytiků ale bude dosažení plánovaných úspor několik let trvat, uvedla agentura Reuters.

 sídlo pojišťovny Aviva v budově St. Helen's
2.12.2014 10:39   |  

Generálním ředitelem divize životního pojištění Aviva UK Life se stane nynější šéf Friends Life Andy Briggs. V čele celé Aviva Group zůstane Mark Wilson.

Akcionáři Friends Life dostanou 0,74 akcie Avivy výměnou za jednu svou akcii, což je stejné jako původně navržený poměr. Kupní cena za akcii Friends Life je tak 15 procent nad závěrem ze 21. listopadu, kdy Aviva transakci oznámila.

Friends Life je podle listu Financial Times pátým největším poskytovatelem životního pojištění na britském trhu. Aviva je šestá největší pojišťovací společnost na světě a ke konci loňského roku zaměstnávala více než 31 tisíc lidí. Její životní pojišťovna působila také v České republice, kde ji loni převzala pojišťovna MetLife Amcico.


Čtěte také:

Britská Aviva koupí životní pojišťovnu Friends Life

Pojišťovací skupina Aviva prodala své východní dcery

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pojišťovny odhalují mnohem více podvodů, hlavně u nemocí a úrazů

Pojišťovny odhalují mnohem více podvodů, hlavně u nemocí a úrazů

Počet odhalených pojistných podvodů se od roku 2010 ztrojnásobil, loni přesahoval 15 a půl tisíce. Vyplývá to z informací poskytnutých projektem Česko v datech. Nedá se ovšem… více

Komerční prezentace
Mobilní web