Britské finančnictví: v roce 2008 na personálním maximu, nyní v útlumu

Pracovníků ve finančním sektoru je ve Velké Británii nejméně za posledních osm let. Z maxima z února 2008, těsně před eskalací globální finanční krize, jejich stavy klesly o deset procent na 151 835 lidí. Vyplývá to z údajů britského Úřadu pro finanční služby (FSA).

Londýnská radnice ležicí uprostřed finanční čtvrti City
7.1.2013 20:34   |  

Obzvláště zasažena byla londýnská City. Personální agentura Astbury Marsden odhadla, že v centru britského finančního sektoru loni vzniklo 35 115 nových pracovních míst. Proti roku 2011 to bylo o 35 procent méně.

„Snižování nákladů loni zůstalo pro managementy hlavním úkolem. Zpřísnění regulace včetně zvýšených požadavků na kapitálové vybavení vytlačilo náklady vzhůru v době, kdy příjmy kvůli řadě faktorů klesaly,“ uvedl Mark Cameron, provozní ředitel Astbury Marsden.

Loni byly ztráty pracovních míst ve finančním sektoru zvláště hluboké, protože banky uskutečňovaly rozsáhlé programy restrukturalizace včetně rušení celých divizí. Podle Camerona však hlavní vlna rušení míst u bank již skončila.

Banky po celém světě od finanční krize snižují počty zaměstnanců. Vedle propadu aktivity a vysokých ztrát finančního k tomu přispělo zpřísnění regulace bank. V posledních letech banky trpěly dluhovými potížemi eurozóny.

FSA vede registr lidí oprávněných vést regulované finanční aktivity. Jde o zaměstnance poskytující bankovní, makléřské a investiční služby.


Čtěte také:

Noyer: Dominance Londýna se přežila

Britové letos udělili bankám rekordní pokuty

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Indický premiér Nárendra Módí obvinil v sobotu sousední Pákistán z vývozu terorismu a slíbil, že povede ve světě kampaň za jeho izolaci. Módí ve vystoupení na setkání s… více

Mobilní web