Brokerjet oživuje plán na zavedení značky brokerjet do všech zemí, kde působí Erste bank

13.5.2010 14:35   |  

Investiční společnost České spořitelny brokerjet chce po roce znovu oživit projekt zavedení značky Brokerjet na všechny trhy, kde působí mateřský peněžní dům Erste bank.

„Ten projekt pořád běží, značka brokerjet pro investiční služby je využívána v Rakousku, Slovinsku a České republice, potažmo na Slovensku,“ řekl obchodní ředitel firmy Libor Janoušek. Podle něj se v současné době dokončují detaily expanze do dalších zemí.

Záměr koresponduje s plánem firmy, starý několik let, získat největší tržní podíl na trhu online obchodování s cennými papíry. To se ovšem brokerjetu dosud nepovedlo. Počty klientů obchodníka totiž předhání Fio Banka a o druhé místo se přetahuje se společností Patria. Během loňského roku se brokerjet snažil oslovit a přilákat nové zákazníky zavedením videoseminářů pod názvem webinář, což je uzavřené školení o investičních tématech, které funguje přes internet, ale i mezi tuzemskými obchodníky nejčastějšími změnami v podpoře nákupu cenných papírů na úvěr, takzvanými margin.

I když krize způsobila obchodníkům s cennými papíry velké propady příjmů z poplatků, vedení brokerjetu situaci nevidí tak černě. „Výrazně propady jsme nezaznamenali, myslím že právě díky změnám v poskytování úvěrů pro nákupy cenných papírů,“ konstatoval Janoušek. Zisk před zdaněním za první čtvrtletí 2010 činil u brokerjetu 1,4 milionu korun oproti loňské ztrátě devět milionů korun.

Objemy obchodů s cennými papíry za první tři měsíce 2010 pak ukázaly hodnotu 10, 98 miliardy korun, za stejné období loňského roku to byl téměř identický objem obchodů - 10,84 miliardy korun. Mírný nárůst eviduje firma u počtu klientů, když koncem března 2010 evidovala 16 720 klientů oproti 16 386 na konci roku 2009.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Bavorský ministr spravedlnosti Winfried Bausback (CSU) požaduje tvrdší sankce za úmyslné zneužití tísňového volání. Pokud se zjistí úmyslné blokování linky, hrozí viníkovi až tři… více

Mobilní web